Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNa początku września 2020 r. odbyła się oficjalna premiera najnowszego system obrazowania CBCT firmy Carestream Dental, czyli tomografu CS 8200 3D. Pierwotnie zaplanowana była na Krakdent, ale z uwagi na odwołanie targów odbyła się w siedzibie firmy Optident we Wrocławiu.

Tomograf CS 8200 3D to wszechstronny i kompaktowy aparat CBCT. Powiększono w nim pole obrazowania. Lekarz ma do wyboru sześć rozmiarów obrazowań, od 4 cm x 4 cm do 12 cm x 10 cm. Tryb EndoHD, zapewnia skany o niezwykle wysokiej rozdzielczości (75 µm), pozwalające zobaczyć nawet najdrobniejsze szczegóły morfologii kanału korzeniowego. Z drugiej strony duże rozmiary obrazowania: 12 cm x 5 cm i 12 cm x 10 cm - mogą uchwycić obrazy pełnego łuku, w tym trzecich zębów trzonowych, w jednym skanie. Te skany są bardzo przydatne do wykonywania złożonych przypadków implantacji, periodontologii, chirurgii jamy ustnej i ortodoncji.
– CS 8200 3D pomaga lekarzom rozszerzyć opcje leczenia lub wprowadzić dodatkowego specjalistę do gabinetu. Dzięki temu nie trzeba pacjenta odsyłać do innego gabinetu na wykonanie dobrej jakości zdjęcia - powiedział Dariusz Stój, CEO firmy Optident. – Dziś pacjenci szukają sposobów na skrócenie czasu wizyt; więc wydaje się, że w każdym gabinecie powinno być zainstalowane takie urządzenie. Tym bardziej, że jest ono bardzo małe i można je wkomponować nawet w 12 metrowy gabinet.
Jedną z najnowszych innowacji firmy Carestream Dental jest technologia Tomosharp, która łatwo generuje ostre obrazy panoramiczne. Oprogramowanie redukuje szumy obrazu, jednocześnie zachowując szczegóły kliniczne. Być może najbardziej oczekiwaną funkcją jest opcjonalne oprogramowanie CS MAR. To unikatowa i opatentowana technologia, pozwalająca na porównanie obrazów na żywo automatycznie redukując artefakty metalowe, pomagająca potwierdzić diagnozę i zmniejsza ryzyko błędnej interpretacji.
Do tomografu można dokupić moduł Scan Ceph. Jego oprogramowanie zawiera funkcję automatycznego śledzenia, która pozwala uzyskać obraz w zaledwie 10 sekund.
– Wysłuchaliśmy opinii dentystów i usłyszeliśmy, że potrzeba systemu, który byłby prosty w konstrukcji i łatwy w użyciu, ale potężny w obrazowaniu – tłumaczy Iwo Rutański, Kierownik Serwisu Optident. Oba systemy są obsługiwane przez najnowsze oprogramowanie do obrazowania CS Imaging w wersji 8, które centralizuje wszystkie obrazy 2D i 3D oraz dane CAD/CAM. Pozwala to na bezproblemową integrację systemu z istniejącym cyfrowym przepływem pracy w gabinecie.

CS 8200

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA