Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

wyposażenie gabinetu lekarskiegoNie ulega wątpliwości fakt, iż najważniejszym aspektem dla każdego pacjenta jest skuteczność leczenia proponowanego przez lekarza. Pacjent odwiedza gabinet lekarski po to, by otrzymać skuteczną pomoc i wyzdrowieć. Choć estetyka samego gabinetu – jako pomieszczenia – nie jest kluczowa, ani nawet bardzo ważna, gdy pacjent akurat zmaga się z jakąkolwiek chorobą, to warto pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku aranżacja wnętrza w gabinecie jest jednak pewnego rodzaju wizytówką, reklamą, która może wpłynąć na ostateczną opinię o danym miejscu. Czy ktokolwiek poleci znajomym zaniedbany, wymagający gruntownego remontu gabinet? Nie bez powodu mówi się o tym, jak istotne jest pierwsze wrażenie – nie tylko odnośnie ludzi, ale właśnie i wnętrz. Warto postarać się, by miejsce pracy było reprezentatywne, schludne i na tyle uniwersalne, aby miało szansę wzbudzać jak najpozytywniejsze uczucia u szerokiego grona osób. Jakich wyborów dokonać, by owa misja zakończyła się sukcesem?

Biurka lekarskie – z drewna czy metalowe?

Istnieją pewne ustalenia prawne, które warunkują to, w jaki sposób powinny wyglądać gabinety lekarskie i dentystyczne oraz podobne placówki medyczne. Normy te są ustalane w sposób mający na celu zapewnienie pacjentom najlepszych możliwych warunków. Spełnienie norm to jednak absolutne minimum; w gestii lekarza leży urządzenie gabinetu tak, by poza spełnianiem tychże wymogów podobał się on pacjentom. Projektując gabinet, już na samym początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie o priorytety. Zazwyczaj są nimi czystość, dostosowanie gabinetu do potrzeb osób niepełnosprawnych, estetyka oraz oświetlenie. Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych, które można modyfikować w taki sposób, by odpowiadały one naszym założeniom i planom. Każdy element projektu wymaga indywidualnego rozpatrzenia i analizy. To, co sprawdziło się w gabinecie znajomego, wcale nie musi okazać się dobrym wyborem u nas.

biurkomedyczne min

Biurko lekarskie z szufladami i zabudową fot. sklep.techmark.pl

Wybór mebli medycznych do gabinetu lekarskiego nie jest łatwy, ponieważ każdy z nich musi spełniać normy higieniczne, użytkowe oraz estetyczne. Powinny one być łatwe do utrzymania w czystości, dlatego w przypadku biurek lekarskich warto zdecydować się na biurka metalowe. Prezentują się one nieco uniwersalniej niż drewniane i są praktyczniejsze, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Meble metalowe wyglądają nowocześnie, a przede wszystkim – estetycznie. Są również bardziej odporne na zniszczenia i zadrapania. Ofertę metalowych biurek medycznych z możliwością dostosowania koloru można obejrzeć tutaj: https://sklep.techmark.com.pl/medyczne/biurka-i-kontenerki.html

Szafy i kontenerki

Szafy i kontenerki to niezbędny element wyposażenia każdego gabinetu lekarskiego. Kontenerki są dopasowywane do biurka i wykorzystywane do przechowywania w nich niewielkich akcesoriów biurowych, tak, by na blacie biurka nie panował bałagan. Porządek i czystość to jedna z pierwszych rzeczy, na którą zwraca uwagę większość ludzi, którzy wchodzą do jakiegokolwiek pomieszczenia – a już szczególnie takiego, jakim jest gabinet lekarski. Kontenerki są najczęściej wykonane z metalu. Montuje się w nich zwykle metalowe uchwyty na frontach szuflad, które posiadają bezpieczne krawędzie. Szuflady są mocowane na teleskopowych prowadnicach, cechujących się dużą stabilnością – dzięki nim możliwość wysuwania kilku szuflad jednocześnie jest blokowana (są one zamykane centralnym zamkiem). Kontenerki proponowane przez wspomniany wyżej sklep Techmark mogą być pomalowane dowolnym kolorem z obszernej palety RAL, co daje pewność, iż w szerokiej i ciekawej ofercie sklepu każdy znajdzie kontenerek (oraz szereg innych mebli medycznych – i nie tylko!), który będzie pasował do konkretnego gabinetu. Możliwość personalizacji mebli medycznych pozwala popuścić wodze fantazji i sprawić, że twój gabinet będzie idealny – dokładnie taki, o jakim marzysz!

szafalekarska min

Szafa lekarska z zabezpieczeniami fot. sklep.techmark.pl

 

Szafy medyczne z dodatkowymi zabezpieczeniami

Szafy i szafki medyczne są niezbędnym elementem wyposażenia wszelakich placówek opieki zdrowotnej, a więc nie tylko gabinetów lekarskich, ale również przychodni, sal zabiegowych, pracowni, laboratoriów etc. Szafki lekarskie są dostępne w dwóch wersjach: mogą być wiszące, bądź stojące. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w niedużym gabinecie, pomagając w zaoszczędzeniu miejsca. Szafki zawieszane posiadają szklane, suwane drzwiczki, dzięki którym można w każdej chwili bezproblemowo obejrzeć zawartość, bez konieczności otwierania. Ponadto półki są wykonane z bezpiecznego, mocnego szkła. Do niewielkiej powierzchni można dobrać także odpowiednie szafki stojące, które występują w kilku różnych rozmiarach. Do takiej szafki lekarskiej przymocowany jest laminowany blat. Istnieje możliwość zamykania szafki zamkiem kluczowym z pokrętłem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zostawione wewnątrz rzeczy – będą one w pełni bezpieczne. Szafki lekarskie, również te stojące, mogą występować w wersji ze szklanymi drzwiami oraz bez przeszklenia. Istnieje możliwość nadruku UV.