Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Stomatolodzy od dawna czekali na sposób pozbycia się plątaniny kabli w gabinecie. Firma Eurodent na targach w Kolonii w 2005 roku zaprezentowała sterownik nożny, w którego konstrukcji wykorzystano bezprzewodową technologię Bluetooth. Tę technologię stosuje się z powodzeniem od wielu lat, głównie w telekomunikacji. Ten innowacyjny i jedyny na polskim rynku sposób do sterowania funkcjami sprzętu stomatologicznego ma wiele zalet.

Po pierwsze – pozbywamy się kabla łączącego unit ze sterownikiem nożnym, który ograniczał jego zasięg. Kabel często plątał się pod stopami lekarza, był narażony na uszkodzenia mechaniczne kółkami fotelika.

Po drugie – dzięki jednemu urządzeniu mamy możliwość prostej i intuicyjnej obsługi unitu, fotela, lampy operacyjnej, końcówek oraz zagłówka elektrycznego.

Po trzecie – bez kabla łatwiej utrzymać gabinet w czystości, a bezprzewodowy sterownik nożny Blue Foot znacznie upraszcza obsługę sprzętu. Bezprzewodowy sterownik nożny Blue Foot jest na tyle energooszczędny, że raz naładowany wystarcza na 2-3 miesiące pracy. W przypadku rozładowania się akumulatora korzystamy z dołączonego do zestawu kabla, którym można podłączyć sterownik do unitu. Dzięki temu można pracować w trakcie ładowania (ładowanie akumulatora trwa 6-7 godzin). (PR)