Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rextart X Back Right minFirma Esdent wprowadziła do sprzedaży ręczny aparat RTG o nazwie Rextar – X. Jest produkt koreańskiej firmy Portable X-Ray. Aparaty tego typu stają się coraz popularniejsze w gabinetach stomatologicznych. A jeszcze kilka lat temu ich używanie było prawnie zabronione.

Zalety aparatu Rextar są oczywiste. Jest lekki. Waży tylko 1,6 kg. Może obsługiwać kilka unitów. Bateria pozwala na wykonanie nawet 300 zdjęć bez konieczności jej ładowania.

Podczas wykonywania zdjęcia aparat umieszcza się na specjalnym statywie, ułatwiającym pozycjonowanie aparatu w stosunku do pacjenta. Aparat ma bardzo mała ogniskową, która wynosi 0,4 mm, dzięki temu zdjęcia są ostre. Lampa RTG firmy Toshiba zasilana jest napięciem 70 kV.

Jest bardzo łatwy w obsłudze. Na tylnym panelu ma cztery przyciski, którym odpowiadają najbardziej typowe ustawienia zdjęć małoobrazkowych. Oczywiście, jeśli istnieje konieczność można zmienić parametry ekspozycji, ale w 99 proc. nie jest to konieczne. Rextar – X współpracuje ze wszystkimi systemami radiografii cyfrowej i ze skanerami wewnątrzustnymi.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA