Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Preparacja zęba pod koronę jest ważnym etapem pracy stomatologa-protetyka. Obecnie na rynku istnieje wiele zestawów wierteł, które zostały zaprojektowane i skomponowane, aby ulepszyć wszystkie etapy opracowania zęba. Obecnie preparacji poświęca się wiele wykładów, seminariów i kursów praktycznych. 

Każdego roku autorzy i producenci oferują nowe wiertła i oryginalne rozwiązania. Udoskonalany jest każdy etap opracowania, stosowane materiały, uzupełniane są systemy i metody pracy. Wydaje się, że ten proces nie będzie miał końca. Proponowane są nowe trendy i koncepcje, wykorzystywane są nowoczesne instrumenty i przyrządy. Niektórzy autorzy w procesie preparacji zęba rekomendują zastosowanie mikroskopu stomatologicznego, uzasadniając to precyzją pracy i nadzwyczajną dokładnością. Jednak nie każdy ma w gabinecie mikroskop. Po zakończeniu konferencji czy kursu lekarz stomatolog musi powrócić do standardowego codziennego rytuału, zastanawiając się nad  realnością zastosowania otrzymanych informacji.

Dlatego, proponuję zastosować system, który sam stworzyłem. Nazywa się on „Zestaw wierteł do preparacji od Doktora Andrzeja Zavadki”.Preparacja zęba pod koronę 1

Opowiem krótko o zasadach, jakie wyznaję od wielu lat i o nowej filozofii analizy i wyboru, jaką nazywam: CCQ (C-comfort,C-control,Q-quality). СOMFORT – wysoka efektywność i minimalny wysiłek wykorzystywany przy pracy, minimalny czas, minimalna ilość narzędzi, prognozowanie pracy. Wszystkie te elementy dają komfort, którego potrzebuje każdy. CONTROL – przewidywalność, planowanie, gwarantowany rezultat - dają niezachwianą pewność. QUALITY – dotrzymanie protokołu, wysoki stopień dokładności - dają wielką satysfakcję  z wykonanej pracy. Tymi zasadami będziemy się kierować w proponowanym systemie.Preparacja zęba pod koronę 2

W nowej metodzie pracy udoskonaliłem i usystematyzowałem każdy etap. Oceniłem wykorzystanie czasu i włożony wysiłek. W ten sposób osiągnąłem nowy, wyższy poziom pracy niż, ten który uzyskiwałem dotychczas.

Przejrzysty i zrozumiały jest system podziału na etapy: separacja, markowanie (zaznaczanie głębokości szlifowania), redukcja i opracowanie końcowe. Szczególnie chcę wydzielić nowy ważny etap – markowanie, które pozwoliło skomponować minimalną ilość wierteł  z maksymalnie tnącymi właściwościami. Przy minimalnym wysiłku praca lekarza staje się komfortowa. Analiza oparta jest na przemyśleniach o stworzeniu zupełnie nowych wierteł, które dają lekarzowi kontrolę i przewidywalność pracy. Kilka etapów można wykonywać praktycznie „na ślepo”, kontrolując w rękach tornado z 300 000 obrotów. Każde następne wiertło z zestawu kontynuuje logikę procedury protokołu. Zwieńczeniem wszystkich psychoemocjonalnych i fizycznych wysiłków będzie jakość. Zestaw systemu CCQ  pomoże zarówno lekarzowi zaczynającemu pracę, jak i doświadczonemu protetykowi zredukować ilość błędów do minimum i zrealizować postawione przed nim zadanie.

Nowy zestaw wierteł systemu CCQ do preparacji będzie można zobaczyć i nabyć na Targach Stomatologicznych CEDE 2014. Szczegóły i dodatkowe informacje można uzyskać na stoisku firmy VERDENT – Hala 8, Stoisko 5B.5. Serdecznie zapraszmy.

Uzyskajcie gwarancję właściwych rezultatów pracy korzystając z nowego systemu.


Autor: lek. dent. Andrzej Zavadka


Artykuł opublikowany w numerze 6/2015 magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny. Zobacz pełny spis treści.
Dowiedz się więcej - Preparacja zęba. Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" -zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.


Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA