Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Od 1 lipca 2012 r. możliwe będzie sprawdzenie on-line czy pacjent jest ubezpieczony, czy też nie. Posłuży do tego Centralny Wykaz Ubezpieczonych.

Dotychczas Centralny Wykaz Ubezpieczonych był prowadzony przez NFZ. 4 stycznia odbyło się spotkanie, na którym minister administracji i cyfryzacji – Michał Boni, wiceminister zdrowia – Jakub Szulc oraz prezes ZUS-u – Zbigniew Derdziuk wspólnie zdecydowali, że sytuacja musi ulec zmianie i podjęty został w tym celu niezbędny, choć dopiero wstępny, zakres zmian legislacyjnych. Według projektu tych zmian, system powinien być gotowy do użycia w placówkach zdrowotnych w całej Polsce w ciągu kilku miesięcy. Minister Boni obiecał, że pierwszy zarys zmian w ustawie o świadczeniach zdrowotnych będzie gotowy do 20 stycznia 2012 r., zaś Centralny Wykaz Ubezpieczonych powinien funkcjonować już od 1 lipca.

System będzie dostępny w rejestracji każdej placówki służby zdrowia w naszym kraju. Dla lekarzy – przez specjalny portal. Według ministra Boni, najważniejszą sprawą na dziś jest „spięcie” systemów informatycznych ZUS i NFZ w taki sposób, by dane były w nich aktualizowane, a następnie udostępnienie go placówkom służby zdrowia.

KJ

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA