Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

stomatologia sądowaStomatologia sądowa odgrywa w ostatnim czasie coraz poważniejszą rolę w sprawach kryminalnych. Niejednokrotnie stomatologia sądowa, jako skuteczna metoda do identyfikacji osób, jest dziedziną wysoce rozwojową – angażuje zarówno dentystów, jak i techników dentystycznych. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie łatwo dostępnych metod do identyfikacji ofiar.

Jest to związane z tym, że na świecie wzrasta liczba wypadków i spraw kryminalnych. Niejednokrotnie też działania przestępcze wymuszają zastosowanie nowoczesnych metod prowadzenia dochodzeń w sprawach karnych, dodatkowo pojawiają się czasem masowe liczby ofiar związane z wystąpieniem katastrof. Może być ona wykorzystywana również do szacowania płci i wieku, identyfikacji tożsamości w oparciu o porównanie z dokumentacją medyczną, a także stosuje się ją w ramach technik biotechnologii medycznej.
Kości i zęby to najtrwalsze części organizmu, dlatego są one bardzo dobrym materiałem diagnostycznym w przypadku konieczności rozpoznania osób, których ciała uległy zniszczeniu – także w katastrofie, dlatego kryminalni coraz częściej proszą o pomoc dentystów.

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA