Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWe wtorek 6 lipca Komisja Stomatologiczna NIL zorganizuje webinarium poświęcone omówieniu wyników ankiety, rozpisanej wśród producentów oprogramowania do prowadzenie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. Zostaną również omówione nowe przepisy prawa, definiujące obowiązki "cyfryzacyjne" i praktyczne wskazówki dotyczące wykonania tych obowiązków.

Informację o technicznych aspektach udziału w webinarze (platforma, zasady udziału ) są dostępne na stronie https://nil.org.pl/dla-lekarzy/dla-stomatologow. Na tej stronie już pojawił się link do webinaru, który odbędzie się na platformie ZOOM – https://zoom.us/j/92232165263?pwd=Ym1lVHdnUHZycllGN2VPZVlBY0Zrdz09. Początek o godzinie 20.00.
- Odnosząc się do napływających pytań o prawa pacjentów do wyrażenia sprzeciwu w stosunku do przekazywania do SIM raportów z udzielonych im świadczeń oraz w stosunku do wymiany dokumentów EDM Komisja przypomina, że są to (podobnie jak prowadzenie dokumentacji medycznej) obowiązki określone w ustawie, stąd ich wykonanie nie jest warunkowane zgodą pacjenta – czytamy w komunikacie NIL.