Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo końca tego miesiąca, czyli do 31 października 2020 r., trzeba złożyć sprawozdanie o odpadach za 2019 r. Kto jeszcze tego nie zrobił musi się pospieszyć.

Przypominamy o tym obowiązku, bo termin składania sprawozdań został przedłużony. Stało się tak na mocy ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Wielu lekarzy po prostu zapomniało o tym obowiązku, bo termin został przesunięty o wiele miesięcy.
Jednak jeśli w ustawowym terminie sprawozdanie nie zostanie złożone na właściciela placówki może zostać nałożona kara grzywny. Dlatego warto to zrobić w najbliższych dniach.
- Roczne sprawozdania o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu nimi mają obowiązek składać podmioty, o których mowa w art. 75 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Są to m.in. lekarze oraz lekarze dentyści prowadzący własne praktyki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niezłożenie sprawozdania przewidziane są sankcje w postaci kary grzywny – mówi dr n. prawniczych Maciej Gibiński z kancelarii CDPM.
Pamiętajmy, że po złożeniu sprawozdania będzie możliwość dokonania ewentualnej jego korekty.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA