Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówOgólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy napisał list do nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. OZZL liczy w szczególności na podjęcie rozmów, zapowiadanych przez ministra Szumowskiego, dotyczących zmian w ustawie z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

- Składamy Panu serdeczne gratulacje w związku z powołaniem Pana na stanowisko Ministra Zdrowia RP. Wyrażamy nadzieję na dialog Ministerstwa Zdrowia z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy, zwłaszcza w sprawach dotyczących warunków pracy i płacy lekarzy – czytamy w liście.
Wskaźnik płacy lekarza specjalisty przewidziany w tej ustawie jest karygodnie niski i musi być zmieniony. Jesteśmy przekonani, że Pan - lepiej niż ktokolwiek inny - zdaje sobie sprawę z konieczności dobrego wynagradzania dobrych specjalistów i z tego, że pracownicy, zwłaszcza w zakładach usługowych, jakimi są placówki ochrony zdrowia, są największym „skarbem” firmy - napisał zarząd OZZL.