Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówŁukasz Szumowski, Minister Zdrowia powiedział, że widzi ogromny problem związany z niezgłaszaniem się pacjentów na umówione wizyty. Dodał, że analizuje sytuację dotyczącą możliwości finansowego dyscyplinowania takich pacjentów.

- Osoby umówiły się, a później po prostu nie przyszły. To oznacza, że lekarze mogliby przyjąć 17 milionów Polaków więcej, gdyby ktoś wcześniej odwołał wizytę - stwierdził Minister Zdrowia. Trwa dyskusja w ministerstwie, jakie rozwiązanie przyjąć, by pacjenci wykazali jednak "trochę odpowiedzialności", skoro w Polsce problem niestawiennictwa do lekarzy specjalistów dotyczy około 20 proc. wizyt lekarskich – mówi minister Szumowski. Minister tłumaczył, że ewentualna opłata musiałaby być ustalona centralnie. Przyjmować powinien ją szpital, czy przychodnia. To jest taka trochę forma niewypełnienia umowy pomiędzy pacjentem a jednostką.
Zapowiedzi dotyczą publicznej służby zdrowia. W prywatnych gabinetach sankcje za niestawianie się na zabieg opisane powinny być w Regulaminie Organizacyjnym. Nie ma formalnych przeszkód, aby w cenniku znalazła się pozycja – opłata za niestawienie się na zabieg. Jednak wprowadzenie jej w publicznej służbie zdrowia na pewno spowoduje, że i w sektorze prywatnym pacjenci będą bardziej zdyscyplinowani.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA