Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Od początku stycznia tego roku niektóre elementy dokumentacji medycznej muszą być prowadzone w formie elektronicznej. Pacjent w takiej formie jednak jej nie otrzyma. Aktualne przepisy wskazują, że formę elektroniczną muszą mieć obowiązkowo: karta wypisu ze szpitala, informacja, którą pacjent otrzymuje w razie odmowy przyjęcia oraz informacja zwrotna od specjalisty dla lekarza kierującego.

Tylko w tych trzech przypadkach e-dokumentację trzeba wytworzyć, ale niekoniecznie już przekazać pacjentowi. Eksperci oceniają, że w większości wypadków szpitale mają systemy informatyczne i są wstanie prowadzić dokumentacje elektronicznie. Jeśli zajdzie potrzeba będą ją drukować i przekazywać pacjentowi, więc nie można mówić o dużych zmianach w tym zakresie.
nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówTo dobra wiadomość dla lekarzy pracujących w mniejszych przychodniach. Oni nie muszą prowadzić dokumentacji w formie elektronicznej. Nawet, jeśli wyślą pacjenta do specjalisty, to pacjent może przynieść od niego kartę informacyjną wydrukowaną na papierze.
Więcej o e-dokumentacji znajdą Państwo w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Opublikowaliśmy tam oficjalne stanowisko Ministerstwa Zdrowia oraz podaliśmy terminy wejścia w życie kolejnych dokumentów, które będą musiały być prowadzone w formie elektronicznej.
Aby zakupić najnowszy numer Nowego Gabinetu Stomatologicznego - zamów prenumeratę.