Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ImageTylko autoryzowane firmy będą mogły naprawiać sprzęt medyczny. Na publikację czeka ustawa o wyrobach medycznych, która z pewnością cieszy producentów sprzętu medycznego, ale mniej właścicieli gabinetów. Nakłada ona na wytwórcę, importera i dystrybutora obowiązek przygotowania i dołączenia do urządzenia wykazu firm upoważnionych do wykonywania szeroko rozumianego serwisu technicznego.

Dodatkowo nowe przepisy nakładają na placówki ochrony zdrowia obowiązek serwisowania wyrobów medycznych zgodnie z zaleceniami producenta. To ma zapobiec korzystaniu z usług serwisowych w nieautoryzowanych firmach. Sami przedstawiciele producentów przyznają jednak, że obowiązkowe serwisowanie aparatury i urządzeń może spowodować znacznie większe wydatki dla placówek medycznych.

Dziś zamieszczenie w umowie kupna wyrobu medycznego kwestii jego serwisowania zależy od nabywającego sprzęt szpitala lub innej placówki. Przyjęte rozwiązanie jest ponoć podyktowane dobrem pacjentów. Terapia ma odbywać się bowiem z wykorzystaniem sprzętu, którego parametry funkcjonalne i jakościowe zapewnią niezakłócony przebieg leczenia.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA