NFZ
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lekarz, który dostanie wezwanie do zapłaty wystawione przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ma prawo dowoływać się od. takiej decyzji. Prawo daje mu siedem dni na napisanie oficjalnego pisma.

 

Lekarz, który dostanie wezwanie do zapłaty wystawione przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ma prawo odwoływać się od takiej decyzji. Prawo daje mu siedem dni na napisanie oficjalnego pisma.

 

W odwołaniu należy zawrzeć prośbę o rzetelne wyjaśnienie na jakiej podstawie NFZ wyliczyło taki rachunek. Trzeba przedstawić swój rachunek ekonomiczny i zaprezentować swoje argumenty. Pamiętaj, że przysłane do Ciebie wezwanie nie ma mocy prawnej, by wyegzekwować zapłatę poprzez zajęcie bankowego konta praktyki czy konta prywatnego. To by była egzekucja komornicza. NFZ nie ma takich praw. Jednakże ma prawo walczyć o swoje zaległości na drodze sądowej. Jeśli wydanie zostanie prawomocny wyrok, sprawa zostaje opatrzona klauzula wykonalności i w ostateczności może dojść do interwencji komornika. Ten zadba o to, by szybko dostać się na nasze konto i oprócz wskazanej przez sąd kwoty doda do tego odsetki karne, koszty sądowe a także koszty egzekucji komorniczej.