Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Equadent wprowadziła na nasz rynek jednorazową strzykawkę do przepłukiwania kanałów korzeniowych, umożliwiającą jednoczesne odsysaniem płynu z kanału, o nazwie Safety Irygator. To rozwiązanie ma kilka dość istotnych zalet. Przede wszystkim lekarz nie musi się martwić plamami po podchlorynie, które są zmorą lekarzy podczas leczenia endodontycznego. Ponadto pacjent nie będzie odczuwał nieprzyjemnych smaków płynów stomatologicznych, używanych w celu odkażania kanałów.

 

Safety Irygator znacznie skraca czas niezbędny do przepłukiwania kanałów, a następnie ich odessania celem osuszenia. Podczas pracy Irygatorem ważne jest, aby silikonowe zakończenie dotykało przynajmniej jednej ze ścian zęba, wtedy przy przepłukiwaniu kanałów w zębach górnych unikniemy przedostania się kropli płynu na błonę śluzową. Cały płyn spłynie po ścianie komory zęba do silikonowego zakończenia.

System ten składa się ze strzykawki 6 ml lub 12 ml, wymiennej, z bezpiecznym gwintem, igły do przepłukiwania kanału oraz silikonowego wężyka, którym płyn jest odprowadzany do systemu ssącego unitu. System można rozłożyć i w razie konieczności podłączyć do niego strzykawki z innymi płynami.

Końcówka wężyka podłączana do systemu ssącego pasuje zarówno do ssaka jak i ślinociągu. Jej zastosowanie jest uniwersalne i daje możliwość korzystanie z tego urządzenia także w gabinetach nieposiadających ssaków. Lekarz może wykonać zabieg bez pomocy asysty.

Uzupełnieniem Safety irygatora może być mikroaspirator, który służy do osuszania kanałów korzeniowych poprzez odessanie płynu z kanału. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.equadent.com oraz www.e-stom.pl. (ŁB)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA