Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Twinky Star firmy VOCO to kolorowy materiał do wypełnień opracowany i przeznaczony zwłaszcza dla dzieci, które przechodziły już zabiegi w obrębie uzębienia.

VOCO opracowała materiał wypełnieniowy w ośmiu kolorach z efektem brokatu, przeznaczony zwłaszcza do wypełnień zębów mlecznych. Wśród dostępnych kolorów znaleĽć można: złoty, srebrny, niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy, cytrynowy, a od niedawna również jagodowy. Kolorowy materiał wypełnieniowy wzbudza zainteresowanie dzieci, a poprzez włączenie małych pacjentów w proces leczenia zwiększa ich gotowość do współpracy. Twinky Star opracowano w oparciu o technologię kompomerową. Jest to światłoutwardzalny, nieprzezierny dla promieni rentgenowskich materiał. Włosciwości materiału to: wysoka zawartość wypełniacza (77,8% w/w), niska wartość skurczu polimeryzacyjnego (2,0% objętości), wyśmienita adhezja i adaptacja brzeżna (adhezja do szkliwa i zębiny odpowiednio 27,3 oraz 24,1 MPa), wysoka odporność na ściskanie (316 MPa) i zginanie (116 MPa) oraz niska ścieralność (15 µm).

Preparat Twinky Star wyróżnia się ponadto wyśmienitą biokompatybilnością, a uwalniane przez materiał jony fluoru zapobiegają rozwojowi próchnicy wtórnej. Dzięki stabilności i trwałości koloru, wypełnienie Twinky Star pozostaje bezpieczne aż do momentu wypadnięcia zębów mlecznych. (PS)