Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

RebildaRebilda Post GT to wkład korzeniowy z materiału kompozytowego wzmocniony włóknem szklanym, przezierny oraz widoczny na zdjęciach radiologicznych. Wykazuje elastyczność zbliżoną do zębiny i zapewnia znacznie silniejsze wiązanie z materiałem do odbudowy zrębu w porównaniu do konwencjonalnych wkładów korzeniowych.

W przeciwieństwie do innych wkładów, Rebilda Post GT zawiera kilka cienkich pojedynczych wkładów, które początkowo są przytrzymywane przez tuleję, dzięki czemu mogą zostać jednocześnie wprowadzone do kanału korzeniowego.

Rebilda Post GT pozwala na indywidualną odbudowę, która zapewnia oszczędność tkanek zęba, ponieważ poszczególne cienkie wkłady po usunięciu tulei rozkładają się w całym kanale korzeniowym, uzyskując optymalną adaptację do budowy morfologicznej kanału korzeniowego. Dzięki temu nie ma konieczności powiększania kanału korzeniowego wiertłem odpowiadającym rozmiarem wkładowi, co oznacza brak dodatkowej utraty tkanek zęba, która prowadziłaby nieuchronnie do osłabienia struktury korzenia. Wkłady Rebilda Post GT doskonale nadają się do stosowania w kanałach korzeniowych o innym niż okrągły kształcie oraz w kanałach opracowanych przy użyciu narzędzi o większym stopniu zbieżności, od których pochodzi skrót GT („greater taper”) w nazwie produktu.

Po wstępnym przygotowaniu kanału przeprowadza się silanizację wkładów, a następnie pokrywa się je kompozytowym cementem i wprowadza do kanału korzeniowego wypełnionego kompozytowym cementem. Przed spolimeryzowaniem kompozytowego cementu usuwa się tuleję, tak aby poszczególne wkłady mogły wachlarzowato rozłożyć się w całym kanale. To rozprzestrzenianie się wkładów pozwala uzyskać zarówno jednorodne wzmocnienie kompozytowego cementu na całej długości kanału korzeniowego, jak również zwiększenie powierzchni kontaktu z kompozytowym materiałem do odbudowy zrębu w części koronowej, co skutkuje wysoką stabilnością całego systemu wkładu i odbudowy zrębu.

Wkłady Rebilda Post GT są dostępne w czterech oznaczonych kolorem rozmiarach: nr 4 (niebieski, średnica 0,8 mm), zawierający 4 pojedyncze wkłady; nr 6 (czerwony, średnica 1,0 mm), zawierający 6 wkładów; nr 9 (zielony, średnica 1,2 mm), zawierający 9 wkładów, oraz nr 12 (czarny, średnica 1,4 mm), zawierający 12 pojedynczych wkładów. 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA