Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Ivoclar Vivadent, wzbogaciła serie swoich materiałów o Fluor Protector S – lakier przeznaczony do profesjonalnej fluoryzacji zębów przez lekarza stomatologa. W przeciwieństwie do innych materiałów tego typu, stężenie zawartego w nim fluoru wynosi ok. 7700 ppm, a po wysuszeniu preparatu wzrasta ono aż czterokrotnie, gwarantując dużo skuteczniejszą ochronę szkliwa.

 - Działanie lakieru zależy nie tylko od stężenia fluoru, ale również od różnych cech i właściwości preparatu. Duże znaczenie ma bowiem: zdolność do zapływania, dzięki której łatwo i dokładnie można pokryć tkanki zębów, jednoczesna dystrybucja wielu dodatkowych składników zawartych w lakierze, a także możliwość tworzenia na powierzchni zębów - swoistego „magazynu fluoru”. Optymalne zestawienie tych cech ma decydujące znaczenie dla efektywności działania lakieru z fluorem. Te wszystkie właściwości są charakterystyczne dla produktów z serii - Fluor Protector” mówi lek. stom. Tomasz Sosnowski.

Fluor Protector S ma najwyższą zawartość fluoru ze wszystkich obecnie dostępnych preparatów. Ponadto płyn jest jednorodny, co sprawia, że w każdym miejscu zęba nakładana jest taka sama ilość fluoru (bez konieczności jego wcześniejszego mieszania).

Fluor Protector S jest substancją bezbarwną, dzięki czemu zęby nie są narażone na przebarwienia i po zabiegu zachowują swój naturalny kolor. Jeśli chodzi o konsystencję specyfiku, to ze względu na optymalne właściwości zwilżania i zapływania, lakier łatwo dociera w przestrzenie międzyzębowe i do trudno dostępnych miejsc, co ma szczególne znaczenie np. u pacjentów leczonych ortodontycznie.

Cechą wyróżniającą Fluor Protector S jest także jego delikatny smak i zapach – te cechy w przypadku innych produktów pozostawiają zazwyczaj wiele do życzenia. To sprawia, iż jest on znakomicie tolerowany przez pacjentów, a w szczególności przez dzieci. Produkt szybko wiąże się ze szkliwem zębów – sprawny zabieg to kwestia kilku minut, a profilaktyczna przerwa w spożywaniu posiłków wynosi zaledwie 60 minut.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA