Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nadwrażliwość zębiny dotyczy 35 proc. dorosłych Polaków. Nieznośny ból zębów spowodowany tą przypadłością potrafi skutecznie utrudnić życie i zmusić do zrezygnowania z ulubionych potraw i napojów. Firma GlaxoSmithKline Consumer Healthcare wprowadziła na rynek nową, specjalistyczną pastę „Sensodyne Odbudowa i Ochrona”, która nie tylko znosi ból, ale także odbudowuje obszary odsłoniętej zębiny i chroni ją przed potencjalnymi uszkodzeniami w przyszłości.

 

Nowa pasta „Sensodyne Odbudowa i Ochrona” oparta jest na unikalnej formule NovaMin o klinicznie potwierdzonej skuteczności. „Sensodyne Odbudowa i Ochrona” nie zawiera wody. Innowacyjna formuła pasty polega na połączeniu technologii NovaMin, opracowanej pierwotnie na potrzeby regeneracji tkanki kostnej, z fluorkiem, który jest niezbędny w codziennej higienie jamy ustnej.

NovaMin to technologia oparta na fosforanie wapnia, która tworzy trwałą warstwę ochronną, taką jak hydroksyapatyt, zarówno na odsłoniętej zębinie, jak i wewnątrz kanalików zębowych. Ta warstwa jest odporna na codzienne działanie szkodliwych czynników w jamie ustnej. Wytrzymuje ona zarówno niszczący wpływ czynników mechanicznych, takich jak zbyt mocne szczotkowanie zębów, jak i chemicznych czynników pokarmowych, czyli kwasów zawartych między innymi w napojach typu cola czy sok grejpfrutowy. Badania udowadniają, że ta pasta, stosowana dwa razy dziennie, przynosi długotrwałą ulgę w bólu spowodowanym nadwrażliwością zębiny. Zaawansowana technologicznie formuła pasty odnajduje i odbudowuje wrażliwe miejsca zębów, rozprawiając się z przyczyną nadwrażliwości.

Preparat przeznaczony jest do codziennego stosowania. Aby zapewnić długotrwałą ochronę dla wrażliwych zębów, najlepiej szczotkować zęby pastą „Sensodyne Odbudowa i Ochrona” dwa razy dziennie, nakładając na szczoteczkę około 2 cm pasty. Podczas mycia zębów może pojawić się w jamie ustnej delikatne uczucie ciepła, które jest dowodem na to, że pasta zaczyna działać. Miętowy smak pasty pozostawia w jamie ustnej uczucie świeżości i czystości. „Sensodyne Odbudowa i Ochrona” poszerza obecną ofertę marki Sensodyne, do której należą pasty do zębów, szczoteczki i płyny do płukania jamy ustnej, zapewniające kompleksową ochronę wrażliwych zębów. Pasta „Sensodyne Odbudowa i Ochrona” dostępna będzie od końca lipca 2011 roku w hipermarketach, sieciach drogeryjnych i w dużych aptekach. Sugerowana cena regularna: 14,99 zł.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA