Marketing
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Gabinety stomatologiczne to miejsca, których projektowanie jest bardzo wymagające, ale dające możliwość stworzenia niepowtarzalnych efektów w wystroju wnętrza. To przestrzeń użytkowa, dlatego musi być idealnie doświetlona dla pracujących w niej osób, nie można jednak zapominać o poczuciu komfortu pacjentów.

Mimo nieustannego rozwoju stomatologii, metod uśmierzania bólu – gabinet dentystyczny wciąż kojarzy się z miejscem nieprzyjemnym. Nadal popularne świetlówki, imitujące ostre światło o zimnej barwie, lekko drgające, to zmora gabinetów stomatologicznych. W takim miejscu nikt nie może czuć się dobrze. Opanowanie trudnej sztuki odpowiedniego doświetlenia pozwala stworzyć przestrzeń sprzyjającą pracy i skupieniu, a przede wszystkim przyjemną dla pacjentów. Rozwijająca się technologia oświetleniowa, wykorzystywanie nowych materiałów i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na wykreowanie przestrzeni, w której światło stanie się elementem budującym charakter pomieszczenia, jego nastrój oraz podkreśli jego przeznaczenie.

Ekologia i estetyka

Jednymi z innowacyjnych rozwiązań architektonicznych, wykorzystujących nowoczesne technologie dekoracji wykorzystującej światło, są panele sufitowe LED Archisky. Emitują widmo światła dziennego o naturalnej i przyjemnej barwie, które bardzo korzystnie wpływa na pracowników oraz pacjentów. Niejednokrotnie w gabinetach stomatologicznych brakuje dostępu do światła dziennego lub okna muszą być zasłaniane z uwagi na prywatność pacjentów. Jest więc to idealne rozwiązanie dla gabinetów, poczekalni oraz recepcji – panele pozwalają naturalnie doświetlić pomieszczenie, dając wysokie poczucie komfortu dla oczu.

Technologia zastosowana w panelach Archisky pozwala dodatkowo na znaczne oszczędności – panele LED wykazują o 50% mniejszy pobór prądu niż alternatywne systemy oświetleniowe. Dodatkowym atutem jest ich żywotność – gwarantują 30 000 godzin bezawaryjnej pracy. Jest więc to rozwiązanie estetyczne, nowoczesne i ekologiczne.

Natura i spokój

Większość pacjentów do stomatologa udaje się niechętnie, obawiając się bólu, konieczności spędzenia określonego czasu w niewygodnej pozycji. Zaaranżowanie przyjaznej, komfortowej przestrzeni, pozwalającej na wyciszenie i relaks, przekłada się bezpośrednio na zadowolenie pacjentów, co z kolei ma realny wpływ na zyski gabinetu. Szczególnie doceniane przez pacjentów są panele sufitowe LED z motywami florystycznymi, widokiem chmur na tle błękitnego nieba oraz zdjęciami kosmosu, które pozwalają się odprężyć oraz odwrócić uwagę od leczenia.

Panele sufitowe LED Archisky umożliwiają operowanie światłem, łącząc estetykę oraz funkcjonalność – pozwalając na dodatkowe, naturalne doświetlenie przestrzeni oraz niebanalną dekorację. Panele sprawdzają się zarówno w gabinetach stomatologicznych dla dorosłych, jak i gabinetach stomatologii dziecięcej. W szerokiej gamie produktów można znaleźć panele z nadrukami postaci z popularnych kreskówek.

Panele sufitowe LED Archisky dają nieograniczone możliwości kreacji i realizacji pomysłów – spośród dostępnych modeli można dobrać dekorację idealnie pasującą do każdego wnętrza. Panele można szybko i łatwo zamontować w gabinetach już urządzonych oraz wykorzystać w projektowaniu. Pozwalają zatem szybko i skutecznie odmienić każde zimne i negatywnie odbierane przez klientów pomieszczenie, w miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze... i do którego chętnie wróci.

Artykuł opublikowany w numerze 6/2017 magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny. Zobacz pełny spis treści.
Dowiedz się więcej - Niebo w Twoim gabinecie. Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" -zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.


KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA