Marketing
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Media społecznościowe dają ogromne możliwości nie tylko informowania o nowościach czy promocjach. To także niezastąpione narzędzie do utrzymywania kontaktów ze swoimi stałymi klientami. Media społecznościowe to miejsce, w którym liczy się dialog z użytkownikami.

Prowadzenie konta w mediach społecznościowych nie jest jednokierunkowym monologiem, publikacje powinny być angażujące właśnie po to, by wywoływać reakcje wśród użytkowników oraz skłaniać ich do interakcji. Dzięki temu jest stały kontakt z klientami, ale to także możliwość poznania ich potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu można wciąż modyfikować i udoskonalać ofertę gabinetu. Wielu lekarzy dentystów samodzielnie prowadzi konta w mediach społecznościowych. Czy jednak jest to dobry wybór?
Jest wiele firm, które specjalizują się w tego typu działaniach. Jednak trzeba pamiętać, że w gąszczu pojawiających się informacji, umieszczane posty muszą być bardzo interesujące, ale przede wszystkim ich umieszczanie musi być regularne. Co nie zawsze jest możliwe w napiętym grafiku lekarza dentysty. Dlatego może warto sięgnąć po specjalistów, którzy mają czas na to by się tym zajmować? Żeby osiągnąć sukces trzeba również nakierować prowadzących nasze konto na nasze potrzeby. Dokładnie przedstawić oczekiwania, ale też to, czy bardziej zależy nam na zwiększeniu liczby klientów, czy raczej chcemy się skupić na promowaniu marki. Resztę już powinni wiedzieć specjaliści od social mediów, między innymi to, że należy postawić na różnorodność i korzystać z wideo, infografik, transmisji na żywo, czy też udostępnień.
Należy też ustalić liczbę materiałów, które będą opublikowane w ciągu tygodnia lub miesiąca. Należy pamiętać, że bardziej niż ilość, liczy się ich jakość. Dlatego trzeba również pamiętać, by zdjęcia dobrze firmowały nasz gabinet, a teksty były dopracowane.

Dowiedz się więcej - Media społecznościowe w gabinecie - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA