Finanse
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

rynek usług stomatologicznychWzrasta wartość rynku usług stomatologicznych - tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez PMR. Wartość sprzedaży usług stomatologii zachowawczej, ortodoncji i protetyki z implantologią w 2020 roku wyniosła 8,6 mld złotych.

Z analizy rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026 wynika, że będzie to dobry okres dla stomatologów. Wpływa na to niewątpliwie większy popyt na różnego rodzaju usługi, niż to miało miejsce w 2020 r. Z raportu wynika również, że rynek usług stomatologicznych w Polsce jest jednym z najszybciej rosnących rynków w Europie. Ma to związek z tym, że zdominowany jest przez podmioty prywatne.
Choć pojawienie się pandemii COVID-19 w Polsce w pewnym sensie wywróciło rynek usług stomatologicznych do góry nogami, to niektóre nasilające się przed pandemią zjawiska będą aktualne także w długim terminie. Dotyczy to wzrostu popularności wzorców zdrowego i ładnego uzębienia.
Z badania wynika również, że coraz więcej osób postrzega równe i piękne zęby jako jeden z wyznaczników statusu społecznego. Badanie „Rynek usług stomatologicznych w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026” wskazuje jednoznacznie na odrodzenie się rynku usług stomatologicznych. Jest nadzieja, że będzie dobrze.

__________________________________

Dowiedz się więcej:

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA