Dokumentacja medyczna
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dopiero w 2017 roku, a nie od 1 sierpnia 2014 r będzie obowiązek stosowania e-dokumentacji medycznej. Ministerstwo Zdrowia oblikowało projekt założeń do zmian w ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia.

Poprzednia wersja ustawy zakładała, że pełna e-dokumetacja będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2014 roku. Oznaczało to, że w połowie przyszłego roku we wszystkich gabinetach lekarskich i szpitalach będą musiały zostać zainstalowane systemy komputerowe i programy do obsługi e-dokumetacji. Specjaliści od informatyzacji alarmowali, że to nierealne. Pracownicy Ministerstwa Zdrowia mówili, że się zastanawiają nad zmianami, ale wciąż nie było oficjalnych informacji. Dopiero teraz pod koniec listopada ministerstwo opracowało projekt założeń do zmian w tej ustawie. Szczegółowo opiszemy go w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Jednak wiemy, w którym kierunki idą zmiany.

Otóż ministerstwo proponuje, aby e-recepta była wystawiana jedynie w formie elektronicznej dopiero od 1 sierpnia 2016, a e-skierowanie lub e-zlecenie na wyroby medyczne lub ich naprawę, będzie obowiązywało od 1 marca 2017 roku.

Oczywiście jest to jedynie projekt i nie wiadomo czy uda się go wdrożyć. Ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że terminy wdrożenia e-dokumentacji ulegną zmianie.

Szczegóły projektu założeń do nowych uregulowań znajdą Państwo tutaj: http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/projekt_zalozen_24102013.pdf

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA