fot. 123rf.com

W gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Leczenie zębów ma być dostępniejsze dla niepełnosprawnych Polaków, a to dzięki nowemu programowi "Dostępna stomatologia". O sfinansowanie tych działań w Polsce będzie zabiegał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który szuka partnera do tego projektu.

Stomatologia osób niepełnosprawnych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opublikował ogłoszenie, z którego wynika, że poszukuje do realizacji swoich zamierzeń partnera spośród organizacji pozarządowych reprezentujących niepełnosprawnych z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Chodzi o pozyskanie środków unijnych. Celem partnerstwa będzie wspólne z Liderem Projektu (Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) oraz z drugim partnerem (ogólnopolską organizacją/instytucją grupującą lekarzy stomatologów) przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu dotyczącego zwiększenia dostępności usług stomatologicznych dla pacjentów i pacjentek z niepełnosprawnościami oraz szczególnymi potrzebami, a także realizacja projektu po otrzymaniu dofinansowania ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Program „Dostępna stomatologia”

Spodziewany efekt projektu to wypracowany standard wdrożony testowo w 32 wybranych placówkach, rekomendacje zmian w kształceniu kadr stomatologicznych, a dla pacjentów i pacjentek ze szczególnymi potrzebami mapa dostępnej stomatologii na terenie Polski ze szczegółową informacją o ofercie wspartych podmiotów. Efekty projektu będą stanowić bazę dalszego zwiększania dostępności w obszarze stomatologii – można się dowiedzieć z fiszki opisującej program "Dostępna stomatologia".

Organizacje pozarządowe chcące wziąć udział w naborze, muszą złożyć swoją ofertę do 26 czerwca 2024 roku. Dokument wraz z załącznikami należy przesłać w formie elektronicznej, podpisaną kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub ePUAP, na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Program „Dostępna stomatologia” ma rozpocząć się we wrześniu 2024 roku. Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności usług stomatologicznych dla pacjentów i pacjentek z niepełnosprawnościami oraz szczególnymi potrzebami. Jak pokazują dane zarówno krajowe, jak i zagraniczne u osób tych wielokrotnie częściej niż u osób zdrowych występują poważne problemy z uzębieniem.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Leczenie zębów osób niepełnosprawnych

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA