Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

KRAKDENT18Zgodnie z oczekiwaniami tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Stomatologicznych w Krakowie KRAKDENT zakończyła się olbrzymim sukcesem! Ponad 15 000 tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej (w tym z tak odległych krajów jak Gwatemala, Bangladesz czy Kuwejt), rekordowa liczba zaprezentowanych nowości oraz największa w dotychczasowej historii Targów KRAKDENT liczba Wystawców – 447 firm z całego świata! Szkolenia z cyklu "Szkoła Okluzji" zgromadziły ponad 120 słuchaczy.

Imponująca frekwencja

To była najlepsza z dotychczasowych edycji jednego z najważniejszych – a według wielu Wystawców – najważniejszego spotkania branży stomatologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Pozytywne oceny 26. Targom KRAKDENT wystawiły m.in. firmy od wielu już lat związane z KRAKDENTEM.
– Targi w Krakowie są bardzo ważnym wydarzeniem na mapie naszej firmy. Przyjeżdżamy tu regularnie i jesteśmy zadowoleni. Mamy okazję spotkać się z naszymi klientami oraz zaprezentować nasze nowości. Również tegoroczną edycję oceniamy na plus. Dopisała frekwencja, a zwiedzający chętnie odwiedzali nasze stoisko. W przyszłym roku również marka Blanx zawita do Krakowa  – mówi Anna Kuźnicka.
W superlatywach wystawę oceniali też przedstawiciele firm debiutujących na KRAKDENCIE.
– To nasze pierwsze Targi i muszę przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem. Pozyskaliśmy wiele kontaktów w różnych dziedzinach stomatologii, pokazaliśmy potencjalnym klientom naszą ofertę i mamy nadzieję, że targi pozytywnie wpłyną na sprzedaż naszych produktów – mówi Wiktoria Szymańska z firmy ImplantSwiss.

KRAKDENT jak magnes…

Wszyscy Zwiedzający mieli swoje powody by odwiedzić Targi KRADKENT. Jedni nastawiali się przede wszystkim na uaktualnienie i zdobycie wiedzy. Drudzy koncentrowali się na prezentowanych branżowych nowościach. Jeszcze inni chcieli w kilka godzin zaopatrzyć swoje gabinety we wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęty. Bez względu na motywację do wzięcia udziału w KRAKDENCIE każdy znalazł tu to, czego szukał!
– Czy warto było przyjechać na Targi KRAKDENT? Oczywiście! Co roku panuje tu znakomita atmosfera, jest wielu wystawców i wiele technologicznych nowości, które powinniśmy znać. Ponadto targi dają możliwość profesjonalnego zapoznania się ze sprzętem, na którym pracujemy i porównania ofert różnych firm. W tym roku udało mi się zyskać wiele nowych kontaktów i zrobić dobre zakupy z czego jestem bardzo zadowolona i z pewnością tu wrócę za rok – dzieliła się swoimi wrażeniami lek. stomatolog Bernadeta Piotrkowska.

Nieobyło się bez problemów

Pierwszego dnia targów korek wyjeżdzających samochodów spod hal targowych był jeszcze 2,5 godz. po zamknieciu hal targowych. - W tak długim korku nie stałem jeszcze nigdy w życiu - mówili lekarze, którzy pierwszy raz zdecydowali sie odwiedzić hale przy ul. Galicyjskiej. Co ciekawe, korek robił sie również do szatni, po ubranie trzeba było czekać nawet 30 min. - Nie dość, że trzeba zapłacić za wejście na hale targowe, to trzeba zapłacić za szatnie oraz odstać kilkanaście minut oddając kurtke do szatni, a potem próbujac ją odebrćc - skarżyli się lekarze.

Bezcenna wiedza i branżowe premiery

Podsumowując 26. edycję KRAKDENTU nie można zapomnieć o programie naukowym, który jeszcze nigdy nie był tak bogaty. W ramach Kongresu Dental Spaghetii z prelekcjami wystąpili jedni z najlepszych dentystów na świecie, twórcy wielu stomatologicznych patentów, m.in. prof. Louis Hardan, dr Roberto Carlo Spreafico, dr Florin Lazarescu czy techn. dent. Dominique Vinci. Olbrzymim zainteresowaniem Zwiedzających cieszyły się też warsztaty i prezentacje, organizowane w ramach KRAKDENT-edu.

Bradzo dużym zaintersowaniem cieszyła się sesja: Szkoła Okluzji, w której wykładowcami byli" prof. Bogumiła Fraczak, dr. Jacek Ciesielski i lek. dent. Krzysztof Adamowicz. Zgromadziła ona prawie półtorej setki słuchaczy. Patronat medialny nad sesją objął Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Zęby na języku

W tym roku z wykładem inaugurującym KRAKDENT-edu wystąpił…prof. Jerzy Bralczyk.

– Dzięki nim smakujemy, gryziemy i jemy. Zęby i język to niezwykle ważne części ciała. To jednak nie wszystko! To także słowa, które w piękny sposób wzbogaciły – nomen omen – język polski. Ileż jest zwrotów i związków frazeologicznych, zawierających w sobie słowa zęby i język! Trzymać język za zębami, ostrzyć sobie na coś zęby, ale też ostrzyć język na kogoś! Wziąć coś na ząb, pokazać komuś lub czemuś język, szczerzyć zęby. Bo właśnie w języku wszystko się zazębia! – mówił podczas wystąpienia wybitny znawca języka polskiego.

W programie Targów nie mogło zabrakło zabraknąć charytatywnej akcji Dentopomocy. Dzięki otwartym sercom uczestników wydarzenia dzieci z małopolskich domów dziecka i rodzin zastępczych po raz kolejny otrzymają m.in. przybory do higieny jamy ustnej (szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne), pudełeczka na mleczaki czy książeczki dla „Dzielnych Pacjentów”. Wspólnie dbamy o zdrowy uśmiech najmłodszych!

Organizatorzy już dziś zapraszają na przyszłoroczne Targi KRAKDENT, które wyjątkowo – ze względu na odbywające się w dniach 12-16 marca Targi IDS w Kolonii – zorganizowane zostaną w kwietniu 2019 roku.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA