Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystów„Spotkania z Implantologią” to półroczny kurs medyczny, który ma nauczyć, początkującego w implantoprotetyce, lekarza wszczepiać implanty. Program kursu ułożony jest tak, aby lekarz, co miesiąc uczył się teorii, a potem praktykował w asyście wykładowcy kolejne zagadnienia z zakresu implantologii. Kurs jest też pierwszym stopniem modułu certyfikatu OSIS.

Pierwsze spotkanie z trenerem Michałem Katarzyńskim, dotyczy tego jak rozmawiać z pacjentem o implantach. W kolejnym etapie, prof. Andrzej Wójtowicz poprowadzi kurs wprowadzający do uzyskania certyfikatu OSIS. Podczas następnych spotkań lek. dent. Tomasz Falkowski oraz dr n. med. Ireneusz Machnikowski opowiedzą o organizacji zabiegu implantologicznego i wszczepią pierwszy implant. Następnego dnia, po zajęciach na fantomach, kursanci pod okiem naszych wykładowców wszczepią swoje pierwsze implanty.
Kolejne zajęcia będą obejmowały coraz trudniejsze zagadnienia z implantologii: zabiegi wszczepienia implantów z natychmiastowym obciążeniem, wszczepienie implantu wraz odbudową kości biomateriałem, zabiegi wszczepiania implantów z augmentacją kości, zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej, protetykę na implantach, a na koniec prawnik Maciej Gibiński omówi prawne aspekty leczenia implantologicznego. Wszystkie te zabiegi będą wykonywać kursanci pod okiem naszych wykładowców. Co ciekawe, na taki zabieg można przyjechać z własnym pacjentem i jemu wszczepić implant.
Kurs kosztuje 15 600 zł i obejmuje prawie 80 godzin szkolenia. Tyle też punktów edukacyjnych otrzyma uczestnik za ukończenie tego kurs. Zajęcia będą prowadzone w małej kilkuosobowej grupie, a pierwsze wykłady zostaną wygłoszone już 8 maja. Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie: www.spotkaniazimplantologia.pl.