Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W czasie targów IDS w Kolonii firma Castellini zaprezentowała nowy model unitu o nazwie DUO. Premiera unitu spotkała się z dużym uznaniem stomatologów. W Polsce unit ten też już jest dostępny. Oferuje go firma Promedus. Unowocześniona wersja modelu DUO otrzymała od konstruktorów Castellini wiele nowych rozwiązań i udogodnień. Przede wszystkim skupiono się na poprawie  ergonomii pracy.

 

Udoskonalono systemy przegubów elementów ruchomych. Lekko  dotykając stolik lekarza lub tackę, można zmienić ich położenie. Panel kontrolny, który do tej pory był w centrum konsoli został przeniesiony na prawą stronę. Dzięki temu jest łatwiejszy dostęp do niego. Na panelu znalazła się również przeglądarka RTG.

Konsola lekarza może być wyposażona w maksymalnie 5 instrumentów. Każdy rękaw jest mocowany na wyważonym pantografie, który eliminuje nadwyrężanie nadgarstków lekarza. 

Kolejną nowością jest stolik asysty z regulacją w kierunku: góra – dół. Panel sterujący na stoliku asysty pozwala kontrolować ruch fotela, uruchamiać lampę i system wodny (napełnianie kubka, spłukiwane miski). W nowym modelu unitu DUO strzykawka z podgrzewaniem po stronie lekarza jest w standardzie.      

Fotel Dama ma bardzo szeroki zakres regulacji wysokości, aby uzyskać optymalną pozycję w każdej sytuacji klinicznej. Ze względów bezpieczeństwa ruch fotela blokuje się automatycznie w czasie pracy instrumentów. Nowy przesuwny zagłówek artykulacyjny zapewnia najlepsze dopasowanie do wzrostu pacjenta.

Lampa zabiegowa unitu emituje natężenie światła o mocy aż 35.000 luxów. Lampa wyposażona jest w specjalny filtr zapobiegający foto-polimeryzacji. (PR)