Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Voco na targach IDF w Koloni zaprezentowało nową lampę polimeryzacyjną o nazwie Celalux 2.  Jest to lampa najnowszej generacji, pozwalająca uzyskać duże natężenie światła, zwłaszcza niebieskiego. Dzięki średniemu natężeniu wyjściowemu na poziomie 1000 mW/cm2, Celalux 2 idealnie nadaje się do utwardzania materiałów łączących, cementów światłoutwardzalnych oraz wypełnień wykonanych ze wszystkich materiałów kompozytowych.

Jako źródło światła Celalux 2 wykorzystuje wysoce wydajną diodę LED (emitującą światło o długościach fal od 420 do 490 nm). Emitujące światło diody mają znacznie węższe widmo emisyjne niż tradycyjne lamy halogenowe. Dlatego też Celalux 2 jest idealnie dostosowany do spektrum absorpcyjnego fotoinicjatora – kamforochinonu, składnika światłoutwardzalnych materiałów mocujących i wypełnieniowych. Pozwala to na uzyskiwanie doskonałych wyników polimeryzacji przy uwalnianiu niewielkich ilości ciepła.

Celalux 2 jest lampą bezprzewodową o tak skonstruowanym akumulatorze, aby wykonać trzysta 20-sekundowych naświetlań bez ładowania. Światłowód o średnicy 7,5 milimetra pozwala nawet naświetlać całość wielkopowierzchniowych ubytków, co z kolei eliminuje konieczność wielokrotnej ekspozycji. Lampa Celalux 2 jest standardowo wyposażona w światłowód bursztynowy. Ma to dwie zasadnicze zalety w porównaniu z urządzeniami wykorzystującymi światłowody białe: rzadziej dochodzi do oślepienia lekarza czy asystentki oraz dostarcza idealne dla kompozytów natężenie wyjściowe rzędu 1000 mW/cm2, przy uwalnianiu niewielkich ilości ciepła. Istnieje możliwość zamówienia drugiego światłowodu białego, pozwalającego uzyskać natężenie na poziomie 1500 mW/cm2 i umożliwiającego pracę w technice „power bleaching” (silne wybielanie).

Konfiguracja lampy Celalux 2 pozwoliła na połączenie elegancji i funkcjonalności. Uchwyt został wykonany z anodyzowanego aluminium. Dzięki zaokrąglonym powierzchniom oraz wyjątkowo niskiej masie (160 gramów), Celalux 2 dobrze leży w dłoni i zapewnia dobre warunki pracy.

Podstawka ładująca lampy Celalux 2 została zaprojektowana, aby wkładać uchwyt bez konieczności ustawiania go w szczególny sposób. Umożliwia to szybkie ładowanie potężnej baterii litowo-jonowej, która pozbawiona jest efektu pamięci. W podstawce ładującej jest zintegrowany, gotowy do użycia w każdej chwili miernik natężenia światła wytwarzanego przez lampę. Uchwyt i stacja dokująca spełniają najbardziej surowe wymagania bezpieczeństwa i zapewniają ochronę przed penetracją wilgoci. (PR)

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA