Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Najnowszym produktem włoskiej firmy VIVI, jest rentgen zewnątrzustny o nazwie ERGON-X DC. W Polsce sprzedaje go firma DentalHolding.  Przy konstrukcji rentgena wykorzystano technologię wysokiej częstotliwości HF. Przy każdej ekspozycji gwarantuje ona bezpieczną dawkę promieniowania. Najnowszy generator posiada ognisko o wymiarach 0,5 x 0,5 mm IEC. Rentgen ERGON-X DC doskonale nadaje się do współpracy z wszystkimi systemami radiografii cyfrowej, które są na rynku.  Nowoczesna konstrukcja aparatu oparta jest na elementach aluminiowych, co zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

 

Nowoczesna konstrukcja pozwala na intuicyjną obsługę aparatu. Symbole widniejące na panelu sterowania są pomocną wskazówką  w obsłudze. Parametry zmienne, typu: rodzaj pacjenta, rodzaj zęba, czas ekspozycji czy rodzaj nośnika można wcześniej zaprogramować, bądĽ też każdorazowo wybierać manualnie. Podobnie jest z ustawianiem kąta głowicy. ERGON-X DX to jedyne urządzenie na rynku, które kąt ten wyznacza automatycznie.

Ruchoma głowica daje możliwość łatwego pozycjonowania.  Sygnalizacja świetlna wbudowana w sterownicę aparatu rtg odzwierciedla tryb pracy generatora.  Doskonałym rozwiązaniem do każdego gabinetu jest wykorzystanie do ekspozycji bezprzewodowego wyzwalacza.  Wyzwalacz opracowany przez firmę VIVI ma specjalny system, zabezpieczający przed przypadkowym wywołaniem ekspozycji.

Aparat jest dostępny w wersji ściennej bądź jezdnej.  W przypadku aparatu mocowanego do ściany, do wyboru są 3 rodzaje ramion o maksymalnym zasięgu 230 cm. Budowa ramion jest  dodatkowym ułatwieniem  przy pozycjonowaniu.  Płaski, opływowy kształt aparatu oraz jego wodoszczelność  pozwala bez problemu utrzymać urządzenie w czystości. Firma VIVI to interes rodziny VILLA, która przez ponad 20 lat była właścicielem firmy MOCOM.  

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA