Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Każdy lekarz chce by pacjenci, którzy odwiedzają jego gabinet czuli się pewnie i darzyli go zaufaniem.

Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Doskonale wiedzą o tym stomatolodzy. Nie da się bowiem ukryć, że bardzo wielu pacjentów boi się wizyt i myśli o nich z wyraźną niechęcią.


Zmienić możemy to na wiele sposobów. Poza tymi oczywistymi jak stosowanie znieczulenia, empatyczne podejście czy troska o pacjenta ważne są również poboczne elementy. Jednym z tych, o który warto zadbać jest bez wątpienia wygląd gabinetu stomatologicznego. W naszym kraju wciąż bowiem królują chłodne, sterylnie białe gabinety, w których nierzadko znaleźć możemy przestarzałe wyposażenie oraz niefunkcjonalne meble. Warto to zmienić.

Zacznijmy od projektu

Jeśli zależy nam na tym, by gabinet był miejscem, w którym dobrze czuje się zarówno lekarz, personel jak i pacjenci warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmują się urządzaniem tego typu przestrzeni na co dzień. Dobry projekt wnętrza gabinetu stomatologicznego pozwoli w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń a jednocześnie stworzyć komfortowe i bezpieczne warunki leczenia. Projektanci poszukując odpowiednich rozwiązań biorą pod uwagę przepisy prawa, potrzeby lekarza, znajomość potrzeb pacjentów oraz kształt i wymiary pomieszczenia. Dzięki temu nie mają problemów z optymalnym zaaranżowaniem przestrzeni.

Wybór odpowiednich mebli - na co warto zwrócić uwagę

Kolejnym krokiem, jaki musimy podjąć w celu stworzenia gabinetu stomatologicznego, który będzie miejscem przyjaznym dla pacjenta jest wybór odpowiednich mebli. Możemy co prawda skorzystać z możliwości zakupu gotowych mebli, jednak nie jest to do końca dobre rozwiązanie - bardzo często bowiem zdarza się tak, że pojedyncze meble trudno do siebie dopasować. O wiele lepszym rozwiązaniem jest stworzenie mebli na zamówienie. Wybierając je pamiętajmy, że w gabinecie musi panować sterylna czystość. Z tego właśnie powodu stawiajmy na materiały odporne na działanie środków czyszczących. Na szczęście ich wybór jest naprawdę spory.

Zadbaj o klimat

Urządzając gabinet lekarski najczęściej skupiamy się na bezpieczeństwie, łatwości w utrzymaniu higieny i funkcjonalności pomieszczenia. To oczywiste. Warto jednak pamiętać, że atmosfera jaka panuje w gabinecie zależy również od jego wyglądu. Dlatego też poszukując wyposażenia do gabinetu stomatologicznego nie warto obawiać się kolorów czy nowoczesnego wzornictwa. Wybór takich mebli pozwoli stworzyć przytulne wnętrze, w którym pacjent będzie czuł się znacznie bardziej komfortowo. To zaś może przyczynić się do zwiększenia zaufania do lekarza oraz zmniejszenia poziomu stresu.

Podsumowując, to jak wygląda gabinet stomatologiczny wpływa na wiele kwestii: komfort pracy lekarza i personelu, bezpieczeństwo pacjenta, jego samopoczucie czy poziom stresu. Nic więc dziwnego, że obecnie bardziej świadomi profesjonaliści robią wszystko by zadbać o to, w jaki sposób wyglądają ich gabinety. Tym bardziej, że możliwości zatroszczenia się o to, by przestrzeń gabinetu była funkcjonalna i przyjazna mamy obecnie naprawdę sporo.