Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

wiateczneprezentykomputerowe21Twój komputer ma już swoje lata i coraz częściej jesteś niezadowolony z jego wydajności? Nie musisz od razu kupować nowego sprzętu! Wystarczy, że wymienisz kilka komponentów lub podłączysz dodatkowe akcesoria. Podpowiadamy, jak zmodernizować stary komputer!

 

Nowy dysk twardy

Jeśli zmontowałeś swój komputer kilka lat temu, zapewne bazuje on na talerzowym dysku HDD. Kiedy jego wydajność przestaje spełniać Twoje oczekiwania, to najwyższy moment, by wymienić go na dysk SSD. Jest to sprzęt znacznie bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Ponadto zainstalowane aplikacje szybciej i płynniej się ładują. Dodatkowo, wymieniając dysk zyskasz więcej miejsca, dzięki czemu będziesz mógł przechowywać na komputerze więcej plików. Pamiętaj, by przed wymianą dysku twardego zrobić kopię zapasową zapisanych na nim dokumentów!

Zwiększ ilość RAM

Pamięć RAM ma kluczowe znaczenie w płynności działania komputera. Jeśli zatem wydaje Ci się, że od pewnego czasu Twój sprzęt jest coraz wolniejszy, często się zawiesza, a przełączanie między poszczególnymi aplikacjami zajmuje mu wiele czasu, jest to niepodważalny znak, że posiada za mało pamięci operacyjnej. Kości RAMu możesz dokupić i z łatwością zamontować w jednostce centralnej, by już po chwili cieszyć się doskonałą płynnością działania systemu. To rozwiązanie zbawienne dla każdego, kto zajmuje się na komputerze obróbką grafiki czy często gra w gry komputerowe – dla takich osób minimalna ilość RAMu wynosi 8 GB.

ogolnakonserwacjakomputera2

Lepsza karta graficzna

Dobra jakość obrazu to podstawa dla komfortu korzystania z komputera. Z czasem karty graficzne tracą swoją moc, a programy pisane na nowoczesnych silnikach nie mogą być wyświetlane na wysokich obrotach. Odświeżenie tego komponentu jest więc kluczowe. Nie tylko dla graczy – skorzystają na tym również osoby zajmujące się obróbką obrazu i innych multimediów. Nowa karta graficzna zwiększy również przyjemność oglądania filmów na ekranie komputera.

Dodatkowy monitor

Wymiana karty graficznej to jedyna czynność, która ma wpływ na jakość obrazu. Aby móc korzystać z zalet nowego sprzętu bardzo ważny jest również ekran. Koniecznie powinien on oferować obraz w rozdzielczości, która będzie kompatybilna z tym, co oferuje zaawansowana karta graficzna. Dodatkowy monitor przyda CI się także w pracy – wykonywanie zadań na dwóch ekranach znacząco ułatwia i usprawnia wiele procesów. O tym, jak wybrać monitor przeczytasz tutaj.

grafikakomputerowa1

Nowy zasilacz

Wymieniając komponenty w komputerze zwróć uwagę na ilość prądu, którą pobierają by bezawaryjnie i płynnie działać. Nowoczesne sprzęty mogą wymagać większej ilości energii lub innego napięcia niż stare akcesoria. Decydując się na nowy zasilacz unikniesz ryzyka przepięć sieci i znacząco usprawnisz działanie całej jednostki.

System chłodzenia

Chłodzenie ma ogromny wpływ na działanie całego komputera. Przegrzewające się podzespoły nie tylko spowalniają pracę sprzętu, ale także tworzą ryzyko zapłonu. Już sama wymiana wentylatora na bardziej efektywny może sprawić, że Twój stary komputer będzie pracował lepiej i płynniej, natomiast przy wymianie komponentów na bardziej nowoczesne, nie możesz zapomnieć również o tej części.