Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówUrządzenie Spark, francuskiej firmy Innixim, skupia wszystkie zalety wewnątrzustnych technologii obrazowania i eliminuje ich słabości. Jest 5 razy mniejszy od najmniejszego skanera płytek obrazowania na rynku. Mały rozmiar to nie tylko osiągnięcie technologiczne, to przede wszystkim zmiana sposobu pracy.

 

Spark został tak zaprojektowany, aby mieścił się w każdej przestrzeni, tuż przy unicie i był w zasięgu ręki. Spark może odczytać płytkę obrazową w ciągu 3 sekund. Jest najszybszym skanerem na rynku.
Spark nie ma na obudowie żadnych przycisków. Wystarczy podłączyć go do komputera i już można skanować. Współpracuje ze wszystkimi platformami oprogramowania: Mac OS lub Windows, a także dzięki interfejsowi TWAIN, można go zintegrować z oprogramowaniem zarządzania praktyką.
Spark jest pierwszym skanerem wewnątrzustnym, używającym igłowych płytek obrazowych. Płytki są dwa razy bardziej czułe niż standardowe, a zatem Spark wymaga dwukrotnie mniejszej dawki promieniowania X. Korzystanie ze Spark jest bezpieczniejsze zarówno dla pacjentów, jak i dla operatora. Obrazy są skanowane z rozdzielczością 35 lp/mm². Urządzenie może pracować w trzech trybach rozdzielczości: Standard, HD oraz Ultra HD . Wyłącznym dystrybutorem urządzenia w Polsce jest firma Biodent (www.biodent.com.pl; Krakdent - stoisko D50). Urządzenie jest dostępne w sprzedaży od 1 stycznia 2018 roku. (PS)
Fot. Spark