Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówJetpik jest systemem, który łączy zalety irygatora, nici dentystycznej i szczoteczki sonicznej.
Opatentowana przez firmę Jetpik technologia POWER FLOSS skutecznie łączy moc irygacji z pulsującą w tempie 20. cykli na sekundę nylonową nicią dentystyczną. Silny strumień wody skierowany na powierzchnię zębów i w przestrzenie międzyzębowe wraz z nicią dentystyczną zapewniają najwyższy poziom higienizacji.

Woda pod ciśnieniem czyści i masuje dziąsła, a pulsująca nić dentystyczna dzięki swoim właściwościom szorującym usuwa bakteryjną płytkę nazębną z trudnych do wyczyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz pod linią dziąseł. Badania laboratoryjne dowiodły, że zastosowanie tego systemu zwiększa o 240% skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i biofilmu w stosunku do jakiegokolwiek innego wewnątrzustnego irygatora. Okazuje się, że Jetpik może usunąć 99,9% płytki nazębnej z oczyszczanych powierzchni.
Oprócz funkcji irygatora i nici dentystycznej system ma też końcówkę szczoteczki sonicznej, która osiąga 30 000 wibracji na minutę. Polecany jest osobom noszącym aparaty ortodontyczne i posiadającym uzupełnienia protetyczne. System został skonstruowany tak, że wyjeżdżając w podróż, można najważniejsze elementy schować do eleganckiego etui. System jest bezprzewodowy i wodoszczelny umożliwia korzystanie nawet pod prysznicem. Jedynym dystrybutorem Jetpik w Polsce jest firma Biodent.
Fot. Jetpik