Sprzęt stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal lekarzy dentystówTomograf X-MIND Trium firmy Acteon Satelec, to trzy rozwiązania w jednym: panorama, cephalo oraz 3D z funkcjami laryngologicznymi. Urządzenie ma cztery pola obrazowania FOV (40x40, 60x60, 80x80, 110x80) mm. Przy pierwszych dwóch, minimalny rozmiar voxela wynosi 75 μm. Z kolei dla 80x80 oraz 110x80 mm maksymalna rozdzielczość skanu to 100 μm (HD) przy 14 bitowej głębi szarości (16 384 odcieni).

 

Konstrukcja tomografu jest na tyle stabilna, że po zamontowaniu aparat nie wymaga okresowych kalibracji. Bogactwo możliwości obrazowania czynią go idealnym narzędziem diagnostycznym. Precyzyjne pozycjonowanie pacjenta odbywa się za pomocą 5 linii laserowych. Aparat pracuje w trybie promieniowania pulsacyjnego oraz w programie niskiej dawki (ART), która zmniejsza efektywną dawkę skanu 3D do zakresu 51-120 μSv.

W aparacie zastosowano wiele nowoczesnych technologii. System SHARP (ang. Spatial High Amplitude Re-Processing) ogranicza artefakty liniowe i poziom szumów. Efektem jego działania są czyste, wyraźne zdjęcia, zwłaszcza obszarów skrajnych np. dróg oddechowych i kości. Z kolei system STAR (ang. Spatial Technique for Artefact Reduction) redukuje artefakty wywołane przez obiekty metalowe. Jest polecany do wykonywania zdjęć u pacjentów, którzy posiadają aparat ortodontyczny, duże korony lub liczne implanty. Program ART zmniejszający dawkę promieniowania od 20 do 30 proc.

Oprogramowanie dostarczane wraz z urządzeniem posiada własną bibliotekę implantów, pozwala na wstępną ocenę gęstości kości oraz umożliwia export i import plików DICOM/STL do projektów ZIP, wykorzystywanych przez frezarki 3D, czy też do wykonania szablonów implantologicznych. Wyłącznym importerem urządzenia w Polsce jest firma Biomedix z Zabrza. (PR)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA