Koronawirus
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dezynfekcja w czasach koronawirusaDezynfekcja w czasach koronawirusa. Odpowiednia higiena to podstawa walki z epidemią SARS COV-2. W miejscach publicznych oraz w placówkach medycznych, stosuje się bezpieczny i dostosowany do wymogów ciąg sterylizacyjny, który pozwala zachować odpowiednią higienę otoczenia. W jaki sposób dezynfekować dom i przedmioty codziennego użytku? Czym odkażać ręce?

 

 

Higiena – jak dezynfekować ręce?

Podstawą ochrony przed zakażeniem wirusami i infekcjami bakteryjnymi jest zachowanie odpowiedniej higieny osobistej. Najwięcej drobnoustrojów przenosi się na dłoniach, ze względu na styczność z różnymi przedmiotami.

Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania chorób, wyrób w sobie nawyk prawidłowego mycia rąk. Oprócz oczyszczania dłoni z pomocą mydła i ciepłej wody, kluczową rolę odgrywa także dezynfekcja. Koronawirus spowodował pandemię, która rozprzestrzeniła się w krótkim czasie na całym świecie – sterylizacja przedmiotów codziennego użytku oraz dezynfekcja pomaga redukować jego rozpowszechnianie i chroni przed zakażeniem.

 

Preparaty do dezynfekcji rąk powinny zawierać w swoim składzie co najmniej 60% alkoholu. Dobrze dobrany preparat powinieneś nanieść w odpowiedniej ilości na dłonie i rozcierać, pamiętając zarówno o wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie dłoni, palcach i o okolicach paznokci. Pocieraj dłonie aż do momentu wyschnięcia środka dezynfekującego aby prawidłowo przeprowadzić proces odkażania.

Dezynfekcja przedmiotów

Drobnoustroje chorobotwórcze, w tym wirusy, na przedmiotach codziennego użytku utrzymują się relatywnie krótko. Koronawirus może przetrwać poza organizmem człowieka od kilku godzin do nawet kilku dni, dlatego warto zaopatrzyć się odpowiednie środki do dezynfekcji, które pomogą odkażać przedmioty codziennego użytku.

W skutecznej dezynfekcji powierzchni pomogą produkty specjalnego przeznaczenia. Z reguły są to płyny w wygodnych butelkach z rozpylaczem, które można wykorzystać do odkażania przedmiotów. Jeśli szukasz płynu do dezynfekcji dużych powierzchni, np. do biura lub gabinetu kosmetycznego czy stomatologicznego, zainwestuj w koncentraty – butelki dużej pojemności, które zawierają w sobie silne preparaty odkażające o szerokim spektrum działania, usuwającym bakterie, wirusy i grzyby.

Preparaty odkażające mogą być wykorzystywane także na powierzchniach, które mają styczność z żywnością. Sprawdź dostępność produktów do dezynfekcji na https://lumamed.pl – znajdziesz tam wszelkiego rodzaju środki do skutecznej sterylizacji narzędzi, dezynfekcji pomieszczeń oraz przeznaczone do odkażania dłoni.

Dezynfekcja domu po Covid

Jeśli w Twoim domu wystąpiło zakażenie koronawirusem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu wirusa wśród osób, które Cię odwiedzają, po przejściu choroby zadbaj o odpowiednią dezynfekcję pomieszczeń. Pomogą Ci w tym produkty przeznaczone zarówno do dezynfekcji dużych powierzchni – np. podłóg, jak i te w małych butelkach, którymi skutecznie odkazisz klamki, piloty i inne akcesoria codziennego użytku.

__________________________________

Dowiedz się więcej. Dezynfekcja w czasach koronawirusa:

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA