Koronawirus
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówKomisja Stomatologiczna Naczelnej Rady Lekarskiej rekomenduje zawieszenie przyjęć pacjentów. - Wielu lekarzy dentystów stoi w tych dniach wobec dylematu związanego z jednej strony z zagrożeniem zdrowia (w skrajnych przypadkach - życia), a oczekiwaniami pacjentów i funkcjonowaniem własnego przedsiębiorstwa.

Komisja Stomatologiczna NRL z ubolewaniem stwierdza, że przez brak jednoznacznych wskazówek uwzględniających specyfikę rodzajów świadczeń pozostawieni jesteśmy, jako środowisko sami z tak znacznym problemem. Musimy zważyć jednak, że pierwsze 40 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 zidentyfikowano w ciągu tygodnia, a w ciągu następnych 7-10 dni prognozuje się przyrost liczby potwierdzonych zarażeń do 1 tysiąca, w ciągu dalszych 7 dni - nawet do 3 tysięcy - czytamy na stronie NRL.

Jednak przedstawiciele Komisji podkreślają, że ostateczna decyzja należy do dentystów, ponieważ władze państwowe nie wydały na ten temat stosownych zarządzeń. Z rekomendacją ograniczenia udzielania świadczeń wystąpili konsultanci krajowi.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA