Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

NILPostawą Ministra Zdrowia wobec pracowników ochrony zdrowia oburzone jest Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej. Jego przedstawiciele twierdzą, że "zaatakował protestujących w słusznej sprawie pracowników systemu opieki zdrowotnej".

– Przypominamy, że odpowiedzialność za wydolność systemu ochrony zdrowia spoczywa na rządzących. Podtrzymywanie wydolności tego systemu nie może dłużej opierać się jedynie na olbrzymim zaangażowaniu lekarzy i innego personelu medycznego. Zbyt wiele naszych Koleżanek i Kolegów przypłaciło pracę ponad siły własnym życiem i zdrowiem” – czytamy w stanowisku prezydium NRL. – Oczekujemy, że porównywalny poziom zaangażowania w ratowanie systemu ochrony zdrowia wykażą wreszcie politycy, z Ministrem Zdrowia na czele. To na nich spoczywa odpowiedzialność za organizację systemu, długie kolejki oczekiwania na świadczenia czy jakość leczenia onkologicznego i systemu ratownictwa medycznego, a także panujące w systemie opieki zdrowotnej warunki pracy – napisano w stanowisku NRL.
Lekarze i lekarze dentyści oczekują przedstawienia i uzgodnienia z przedstawicielami zawodów medycznych planu rzeczywistych działań naprawczych systemu ochrony zdrowia, wraz z harmonogramem i gwarancją ich realizacji.

Więcej w Nowy Gabinet Stomatologiczny - jak zamówić prenumeratę, lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA