Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówZmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu zostały negatywnie ocenione przez Naczelną Radę Lekarską. Jej przedstawiciele twierdzą, że nowe przepisy spowodują istotne zwiększenie obciążeń fiskalnych większości zawodów medycznych. Ich zdaniem reforma może też pogłębić braki kadrowe w ochronie zdrowia i wpłynąć na wzrost cen usług zdrowotnych.

Rada ocenia, że nowe zasady rozliczania i ustalania składki zdrowotnej oraz brak możliwości odliczenia jej od podatku wpłyną na wzrost obciążeń fiskalnych całego personelu medycznego. Będzie to odczuwalne nie tylko dla tych którzy pracują tylko na etacie. Odczują to szczególnie ci, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. - Obecnie znacząca część personelu medycznego, nie tylko lekarze i lekarze dentyści, to osoby będące przedsiębiorcami. Wielu z nich pracuje też nie tylko na etacie, ale prowadzi dodatkowo prywatne gabinety, czy świadczy usługi na podstawie umów cywilnoprawnych - zauważa w swoim stanowisku Rada. Jej przedstawiciele podkreślają również, że projektowana ulga dla klasy średniej obejmuje jedynie osoby osiągające przychody ze stosunku pracy.
Szczegółowe informacje, jak funkcjonować w Nowym Ładzie poznają Państwo na wykładzie prawnik Ewy Mazur-Pawłowskiej 11 grudnia w Warszawie. Zapisy na wykład prowadzone są tutaj: http://www.8zld.pl/index.php/zapisy/38-7-grudnia-2018-r-prawo-medyczne-dla-stomatologow.html