Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Z NFZ czy bez NFZZ NFZ czy bez NFZ. Czy prowadząc prywatną praktykę warto podpisywać umowę z NFZ? Jak bardzo opłaca się to prywatnym gabinetom? Wielu lekarzy dentystów decyduje się na kontrakty z NFZ pomimo wymaganej biurokracji. Polaków często nie stać na prywatne leczenie, a konkurencja na rynku jest duża.

Z NFZ czy bez NFZ

Czy prowadząc prywatną praktykę warto podpisywać umowę z NFZ? Jak bardzo opłaca się to prywatnym gabinetom? Wielu lekarzy dentystów decyduje się na kontrakty z NFZ pomimo wymaganej biurokracji. Polaków często nie stać na prywatne leczenie, a konkurencja na rynku jest duża.

Lekarze dentyści przyznają (anonimowo), że kontrakty z NFZ są opłacalne przy dużej skali usług, jeśli kontrakty są podpisywane na dużą kwotę. Niestety, aby rozliczyć usługi z NFZ często konieczne jest zatrudnienie dodatkowego pracownika. Umowa z NFZ oznacza dobrą ofertę z punktu widzenia pacjenta. Szczególnie dotyczy to nowootwartych gabinetów. Pacjent może skorzystać z leczenia w komfortowych warunkach, bez kolejek, przy dobrym sprzęcie. Jeśli będzie zadowolony z usług, poleci dentystę kolejnym osobom. Szczególnie w dużych miastach, gdzie konkurencyjność usług jest duża, warto tę kwestię przemyśleć.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA