Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Posłanka PO, Joanna Mucha, spotkała się w Lublinie ze szkolnymi dentystami. Ostro skrytykowała politykę obecnego rządu: "To nie jest dobra zmiana. Musimy głośno krzyczeć i może uda nam się przekonać panią premier, żeby wycofała się ze swoich planów”. Joanna Mucha stwierdziła, że jak tak dalej pójdzie to gabinety dentystyczne w szkołach mogą przestać istnieć.

 

Gabinety w konkursach ogłaszanych przez NFZ mogły zdobyć dodatkowe punkty za lokalizację. To dało im szansę konkurowania z większymi placówkami. Posłanka przypomniała, że w Ministerstwie Zdrowia powstaje właśnie nowelizacja ustawy, według której maleją szanse tych gabinetów na zdobycie kontraktu na leczenie. Dokument ma wkrótce trafić do Sejmu i nie ma już zapisanych w nim dodatkowych punktów za lokalizację gabinetu, natomiast wg Joanny Muchy - premiowane mają być placówki, które dysponują drogim, profesjonalnym sprzętem (RTG, radiowizjograf) i wykonują skomplikowane zabiegi jak np. leczenie złamania twarzoczaski. Szerzej na temat nowych zasad punktowania napisaliśmy w najnowszym numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego (4/2016). Zamów prenumeratę - kilknij tutaj.

W Lublinie jest 75 szkolnych gabinetów stomatologicznych. Jest to jeden z najlepszych wyników w kraju – gabinet jest prawie w każdej szkole.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA