Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lekarze dentyści działający w ramach praktyk lekarskich będą mogli wykonywać swoją pracę w miejscu wezwania – zakłada projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Oznacza to, że dużo łatwiej lekarz prowadzący indywidualną praktykę lekarska, będzie mógł zatrudniać innych lekarzy. Dziś jest to praktycznie niemożliwe. 

Tym samym wracamy do dobrych uregulowań, które obowiązywały pod koniec zeszłego wieku i nie wiedzieć czemu zostały zniesione. Prawdopodobnie w trosce o jakość wykonywanych usług. Bo o ile można sobie wyobrazić domową wizytę lekarza internisty to trudno zrobić to w przypadku lekarza dentysty. I pewnie dlatego zabroniono dentystom w 1996 roku wykonywania zabiegów w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej w miejscu wezwania. Zasadnicza zmiana

 

Oczywiście umożliwienie dentystom wykonywania zabiegów w miejscu wezwania zdecydowanie zmienia stosunek do sprawy zatrudniania ich w gabinetach działających w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej. Głównie na ten aspekt zwróciło uwagę ministerstwo zdrowia tworząc nowe przepisy.