Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pojawił się nowy projekt rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. W projekcie zawarte są wykazy świadczeń gwarantowanych oraz warunki realizacji świadczeń. We wszystkich gabinetach będą musiały być zainstalowane lampy bakteriobójcze. Na szczęście nie od razu! Pomoce dentystyczne będą pomagać lekarzom tylko do końca 2014 roku!

Wszystkie osoby uprawnione do leczenia z publicznych środków będą nadal mogły korzystać z leczenia stomatologicznego finansowanego przez NFZ.

Z wykazu dotyczącego świadczeń stomatologicznych pomocy doraźnej usunięto świadczenie badania stomatologicznego, które dotąd było refundowane raz w roku. Do wykazu świadczeń gwarantowanych dodano natomiast zdjęcie pantomograficzne z opisem. 5 lipca projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych, a ostateczny termin zgłaszania ewentualnych uwag to 5 sierpnia 2012 roku.

Więcej o rozporządzeniu w najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Zaprenumeruj już dziś, w przyszłym tygodniu dostaniesz najnowsza gazetę.