Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ministerstwo Zdrowia wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych zamierzają połączyć dwa oddzielne dokumenty niezbędne każdej osobie w jeden. Funkcję znanego od lat dowodu osobistego przejmie Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Konsultacje w tej sprawie już niebawem.

Inne kraje europejskie posiadają już takie rozwiązania. Zamierzają z nich skorzystać także polskie władze – podkreśla minister Administracji i cyfryzacji Michał Boni. Zapowiadana zmiana to duże uproszczenie zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy, którzy w połączeniu z Kartą Specjalisty Medycznego (KSM) będą mogli bez problemu, z wykorzystaniem odpowiedniego terminala, uzyskać informacje o ubezpieczeniu pacjenta i jego leczeniu.

Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma być elementem systemu "Rejestr Usług Medycznych II". Z jego pomocą pacjenci będą mogli uzyskać informacje o historii udzielonych im świadczeń medycznych. Stanie się to dzięki temu, że każde z tych świadczeń będzie uwierzytelniane zarówno przez lekarza, jak i przez pacjenta, a dzięki temu uzyskane dane będą miarodajne i wiarygodne.

Według zapowiedzi ministra administracji i cyfryzacji Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma być rozdawana wszystkim obywatelom Rzeczpospolitej od 2014 r.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA