NFZ
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówŚrodowisko medyczne twierdzi, że niebawem faktem stać się może zapaść praktyk stomatologicznych działających w ramach NFZ. Taki scenariusz może się urzeczywistnić, jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w kontraktowaniu. Tymczasem NFZ podniósł finansowanie o 8 proc.

O potrzebach zmian rozmawiali przedstawiciele NFZ oraz reprezentanci NRL i KS NRL. Choć na razie trudno mówić o szczegółach, to pojawiły się ze strony NFZ obietnice dotyczące zmian w finansowaniu świadczeń stomatologicznych, sytuacja najszybciej ma się poprawić w zakresie chirurgii stomatologicznej i periodontologii. Przedstawiciele Komisji Stomatologicznej zaproponowali wstępne pogrupowanie świadczeń w kompleksowe procedury. Urzędnik NFZ-u poinformował, że wypracowany przez Fundusz materiał zostanie przesłany do zaopiniowania Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji.
Poproszony o komentarz Dariusz Paluszek wiceprezes ORL w Warszawie, przewodniczący Komisji ds. lekarzy dentystów powiedział, że udało się wynegocjować podwyżkę o 8 gr za jeden punkt. Teraz NFZ będzie więc płaciło warszawskim dentystom 1,08 zł za każdy punkt. – Oczywiście to nie odzwierciedla nakładów finansowych. – Samo wejście pacjenta do gabinetu, to według naszych obliczeń ok. 45 zł – podsumowuje Dariusz Paluszek.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA