NFZ
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówCzy właściciele praktyk, które nie posiadają kontraktów z Funduszem będą zobligowani do wystawiania swoim pacjentom recept refundowanych? Istnieje takie prawdopodobieństwo – w odniesieniu do zmian w ustawie refundacyjnej.


Do tej pory każdy lekarz i lekarz dentysta posiadający prawo do wykonywania zawodu był uprawniony do wystawienia recept refundowanych – nie zawsze jednak miał takim obowiązek. Lekarz prowadzący praktykę prywatną, która nie ma podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia mógł odmówić pacjentowi wystawienia recepty refundowanej. Nie ma jeszcze jasnych wytycznych w tej sprawie, ale obecne pracę nad rozporządzeniem idą w tym kierunku, aby to od pacjenta zależało czy chce receptę refundowana, czy nie. Jeśli pacjent jest ubezpieczony to należy mu się refundacja leków, bez względu na to czy btł u lekarza w ramach NFZ-u, czy prywatnie.
Zmiana ta może nieco zmienić sposoby pracy lekarzy dentystów, którzy nie mają podpisanych umów z NFZ-em. Szacuje się, ze takich gabinetów w Polsce jest 30 proc.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA