Medycyna ogólna
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Klienci coraz chętniej sięgają po serum czy krem ceramidowy, gdyż jest on niezwykle uniwersalny i sprawdza się w przypadku każdego typu cery. Sprawdź, czym dokładnie są ceramidy i dlaczego warto je stosować!

 

Ceramidy to związki, które znane są od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach stało się o nich naprawdę głośno. Ceramidy stosowane są zarówno w kosmetykach do pielęgnacji ciała, jak i twarzy. Produkty z tym składnikiem wykorzystywane mogą być przez posiadaczy każdego rodzaju cery. Sprawdź, dlaczego warto włączyć krem ceramidowy do swojej codziennej pielęgnacji!

Ceramidy – czym są i dlaczego w ostatnich czasach są tak popularne?

Ceramidy to związki, które zaliczane są do grupy lipidów. W kosmetyce są znane od lat, jednak dopiero ostatnio stały się niezwykle popularne. Wszystko za sprawą uniwersalności i szerokiemu działaniu.

Ceramidy w skórze pełnią wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim tworzą barierę ochronną, dzięki której woda pozostaje w naskórku i skóra jest odpowiednio nawilżona. Gdy poziom ceramidów w skórze jest zaburzony, możesz zaobserwować jej nadmierne łuszczenie się, pieczenie oraz zaczerwienienie. Co więcej, to od tego składnika zależy w dużej mierze elastyczność i jędrność.

Dlaczego czasami poziom ceramidów w skórze ulega obniżeniu?

Czasami zdarza się, że poziom ceramidów w skórze jest nieodpowiedni. Często mają na to wpływ czynniki wewnętrzne, na przykład zaburzenia hormonalne. Nie należy zapominać również, że po 40. roku życia skóra przestaje produkować ten cenny składnik. Właśnie wtedy warto sięgnąć po krem ceramidowy, który spłyci zmarszczki i przywróci elastyczność.

Duży wpływ na poziom ceramidów mają również czynniki zewnętrzne takie jak nadmierne promieniowanie UV czy duże wahania temperatur. Jeśli czujesz, że twoja skóra narażona jest na te czynniki, koniecznie sięgnij po krem ceramidowy. Pozwoli on odbudować barierę ochronną i przywróci skórze elastyczność i miękkość.

Czy krem ceramidowy sprawdzi się w przypadku każdej cery?

Niezależnie od tego, czy posiadasz cerę suchą, tłustą, wrażliwą czy dojrzałą, krem ceramidowy to świetne rozwiązanie. W przypadku cery suchej – dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z ceramidami – zaobserwujesz znaczną poprawę nawilżenia i uporasz się z uczuciem ściągnięcia.

W przypadku cery tłustej dzięki odbudowie bariery ochronnej ilość powstających niedoskonałości ulegnie zmniejszeniu, a odpowiednie nawilżenie unormuje poziom wydzielanego sebum.

Jeśli natomiast twoja cera jest dojrzała, zaobserwujesz spłycenie zmarszczek i poprawę jędrności. Ze względu na swoją delikatność krem ceramidowy z powiedzeniem może być również stosowany w przypadku cery wrażliwej.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kremu z ceramidami?

Podczas wyboru ceramidowego kremu warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim dokładnie zapoznaj się ze składem. Producent ma obowiązek przedstawić składniki w odpowiedniej kolejności, w zależności od ich procentowego udziału w produkcie. To dlatego na początku listy znajdziesz substancje, których jest najwięcej.

Jeśli chcesz wybrać krem ceramidowy dobrej jakości, zawsze zwracaj uwagę na to, by ceramidy znajdowały się jak najbliżej początku listy.

Kosmetyk powinien mieć w składzie również substancje, które nasilą uzyskany efekt i działanie. W przypadku cery dojrzałej wybieraj produkty z dodatkiem witamin A i E. Jeśli twoja cera jest sucha, sięgaj po kosmetyki z dodatkiem kwasu hialuronowego. Takie połączenie to świetne rozwiązanie, dzięki któremu uzyskasz jeszcze lepsze rezultaty!

Krem ceramidowy to świetny wybór niezależnie od tego, czy posiadasz cerę suchą, dojrzałą, tłustą czy wrażliwą. Ten składnik zdecydowanie poprawi elastyczność i jędrność skóry, a dodatkowo odpowiednio ją nawilży. Zapoznaj się z powyższym artykułem i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru dobrej jakości kremu do twarzy z ceramidami!

Dowiedz się więcej

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA