Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

 Producent materiałów stomatologicznych, rzeszowska firma Chema-Elektromet, zaprezentuje na targach Krakdent 2009 dwa nowe preparaty.

Pierwszy z nich to żel do opracowania kanałów korzeniowych, zalecany do stosowania podczas każdego leczenia endodontycznego Gluxogel. Preparat ułatwia poszerzenie i udrożnienie kanału. Dzięki swojej konsystencji ma właściwości lubrikujące, co ułatwia wślizgnięcie się narzędzia do światła kanału korzeniowego i opracowanie , a także znacząco zmniejsza ryzyko złamania narzędzia w kanale. Szczególnie polecany jest do stosowania podczas powtórnego leczenia endodontycznego zębów, gdy istnieje podejrzenie infekcji Enterococcus faecalis lub Candida albicans, w przypadku niegojących się zmian zapalnych  tkanek okołowierzchołkowych,,  po leczeniu otwartym, przy wypełnianiu kanałów uszczelniaczami na bazie materiałów złożonych. Preparat nie rozpuszcza ani żywej ani martwej miazgi,  nie usuwa również warstwy mazistej kanału korzeniowego, Może być  stosowany jako wkładka czasowa. Wyrób jest dostępny w strzykawce 5g.

Drugą nowością jest Hemostat. Jest to żel do tamowania drobnych krwawień przydziąsłowych powstałych podczas zabiegów dentystycznych w jamie ustnej, pomocny w retrakcji dziąsła. Preparat eliminuje krwawienie bez przebarwień i osadów,  może być stosowany do tamowania krwawienia bezpośrednio lub przy użyciu nici retrakcyjnych. Hemostat zastosowany na krwawiące miejsce tworzy powierzchowną warstwę ochraniającą. Krwawienie ustępuje po kilku minutach, co umożliwia jednoseansowe leczenie bez konieczności zakładania opatrunku czasowego. Wyrób jest dostępny w strzykawce 5g.  (PR)

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA