Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Remin Pro to nowy krem do pielęgnacji jamy ustnej firmy VOCO, opracowany w celu zapewnienia zębom dodatkowej ochrony. Przeznaczony jest do delikatnej regeneracji twardych tkanek zęba w różnych sytuacjach klinicznych, m.in. po leczeniu zachowawczym, profesjonalnym czyszczeniu zębów, wybielaniu czy leczeniu ortodontycznym. Remin Pro przyczynia się do neutralizacji kwasów, wytwarzanych przez bakterie, znajdujących się w płytce nazębnej.

Dzięki zawartości hydroksyapatytu oraz fluorków wspomaga on naturalną remineralizację i wzmacnia szkliwo. Nałożony na twarde tkanki zęba zachowuje się jak film ochronny, zapobiegając rozwojowi nadwrażliwości. Dzięki właściwościom wypełniającym wygładza on powierzchnię szkliwa, utrudniając przyleganie osadu bakteryjnego. Optymalnym wskazaniem do zastosowania kremu Remin Pro jest moment zakończenia profesjonalnego czyszczenia zębów, kiedy jego łagodzący wpływ zapewnia przyjemne uczucie w ustach. Efekt ten wzmacnia dodatkowo jeden z trzech dostępnych smaków preparatu – miętowy, melonowy lub truskawkowy. Nakładanie preparatu Remin Pro jest nadzwyczaj proste, a sam preparat stanowi idealne uzupełnienie pielęgnacji zębów.

Produkowany przez bakterie kariogenne kwas oraz produkty spożywcze, zawierające kwasy, przyczyniają się w dużej mierze do demineralizacji i erozji twardych tkanek zęba. Jeśli proces ten nie zostanie skutecznie powstrzymany, może dojść do rozwoju procesów erozyjnych i w rezultacie do utraty twardych tkanek zęba. W skład preparatu Remin Pro wchodzą trzy substancje aktywne, chroniące przed demineralizacją i erozją: hydroksyapatyt, fluorki i ksylitol. Hydroksyapatyt, główny składnik mineralny naturalnych twardych tkanek zęba, wypełnia najmniejsze uszkodzenia powierzchni twardych tkanek zęba, zapobiegając tym samym rozwojowi nadwrażliwości.

Równocześnie wygładza powierzchnię zęba, utrudniając gromadzenie się osadu bakteryjnego. Obecność fluorków przyczynia się nie tylko do utwardzenia szkliwa, ale przekształca również hydroksyapatyt w odporny na działanie kwasów i mający właściwości remineralizujące fluoroapatyt. Zawarty w preparacie Remin Pro ksylitol ma również właściwości kariostatyczne, gdyż nie może zostać przekształcony przez bakterie kariogenne w szkodliwy dla tkanek zęba metabolit – kwas mlekowy. Pobudzając wydzielanie śliny w sposób naturalny, Remin Pro pomaga zneutralizować kwaśny odczyn w jamie ustnej. (PR)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA