Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Bakteriobójczy preparat Parosin to zintegrowane połączenie dwu związków chemicznych: nadtlenku wodoru i chlorheksydyny. Substancje te połączono otrzymując, przy stosunkowo niskim stężeniu, bardzo stabilny i trwały chemicznie preparat o szerokim spektrum zastosowania. Działa na większość drobnoustrojów, wywołujących stany zapalne tkanek miękkich jamy ustnej.

 

Parosin jest preparatem z wyboru w leczeniu stanów zapalnych przyzębia. Bardzo skutecznie działa po skalingu i piaskowaniu do niwelowania chorobotwórczej flory bakteryjnej. Zastosowanie Parosinu zmienia lokalne środowisko jamy ustnej, działając stabilizująco i ochronnie na tkanki miękkie. Drobnoustroje mają wtedy utrudnione warunki do zasiedlania tkanek miękkich i remisje są dużo dłuższe. Polecany jest także do przepłukiwania kieszonek przy dentitio difficilis i do zabiegów higienizacyjnych dla pacjentów ortodontycznych i protetycznych. Znalazł także zastosowanie w leczeniu śluzówki jamy ustnej u pacjentów onkologicznych po chemio- i radioterapii.

Bardzo dobrze tolerowany, nawet przez wyjątkowo wymagających pacjentów, dzięki miłemu smakowi. Nie przebarwia tkanek twardych. Wygodne opakowanie - jednorazowa strzykawka dla pacjenta może być uzupełnieniem wizyty instruktażowo-higienicznej. (PR)

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA