Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Włókna szklane Glass Chords, produkowane przez firmę Arkona, to jedyne na polskim rynku światłoutwardzalne włókna nasączone metakrylanami. Dzięki temu przygotowane paski włókien szklanych są gotowe do użycia bez konieczności ich silanizowania czy bondingu.

Włókna te, ze względu na łatwość użytkowania, znajdują wielorakie zastosowanie w pracach kompozytowych typu: mosty adhezyjne, mosty na wkładach i nakładach; indywidualne wkłady koronowo-korzeniowe. Bardzo często używane są do szynowania periodontologicznego (szyny, szyno-mosty adhezyjne), szynowania po urazach i budowania retainerów ortodontycznych, utrwalających leczenie. Glass Chords przydatne jest też przy naprawianiu tradycyjnych prac protetycznych i licówek oraz wzmacnianiu dużych ubytków, zwłaszcza w zębach bocznych.

Prace podparte włóknami szklanymi charakteryzuje minimalna inwazyjność w tkanki twarde zębów, dzięki czemu są to prace w dużym stopniu oparte na zębach żywych, bez konieczności leczenia endodontycznego. Włókna szklane nie stanowią problemu podczas ewentualnej konieczności ich usunięcia z kanału lub wnętrza zęba. (PR)

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA